Ermenekli olmak işte budur!

6

Ankara Ermenekliler Derneği yönetim kurulu üyeleri ve Ankaralı hemşerilerimiz Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı olan, liyakatli ve kıymetli hemşerimiz Atilla Zorlu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlar.

Ziyaretin detaylarını ve konuşulanları bilmiyorum ama büyük olasılıkla dört yıllık başkanlığı döneminde Ermenek’i bir dünya markası yapması nedeniyle şükranlarını ve hürmetlerini sunup, aynı başarılarının Keçiören’de de görme dileklerini iletmişlerdir diye umuyorum.

Yalnız haberden anladığım kadarıyla ziyarette Ermenekliye hiç de yakışmayacak bir eksiklik yapmışlar.  Ermenek’e yaptığı insan üstü katkıları nedeniyle Sayın Atilla Zorlu’ya Ermenek’in altın bir anahtarını yaptırıp vermeyi unutmuşlar. Bu hatayı hadi Talat Başkan yaptı ama, sanatçı ruhlu Nuri hocama hiç yakıştıramadım. En kısa zamanda bu hatalarını affettirmeleri lazım. Hatta anahtara bir de elmas işlemeli kocaman bir anahtarlık yaptırıp üzerine de ‘Biz kadir bilmez Ermenekliler değerini bilemedik, bizi affet’ yazdırmaları gerekir.

Bir de aynı heyet (hatta heyete katılamadıkları için şikayette bulunan hemşerilerimizi de dahil ederek), hemen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den ve Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’dan randevu isteyip, bizim değerini bilemediğimiz ama böylesine yüce ve liyakat sahibi Atilla Zorlu’yu keşfedip Ankara’ya kazandırdıkları için şükranlarını sunmaları lazım.

Umarım Ankara Ermenekliler Derneği’nin bu yüce davranışı diğer derneklerimize ve ERÇEV’e örnek olurda, onlar da en kısa zamanda bu kutsal görevlerini yerine getirirler. Yoksa onların Ermeneklilik ruhlarını sorgulamaya başlarım.

Bu konuda bir görevde Ermenek Belediye Başkanı Mustafa Bozcu’ya düşüyor. Atilla Zorlu’nun Ermenek Belediye Başkanı olmasındaki ve görev dönemindeki Ermenek’e katkıları nedeniyle üzerinde Bozcu ve CHP’li dostların emeği çoktur. Hem bunu hatırlatması hem de yeni görevinde başarı dilemek için bütün Ermenek halkını toplayıp, en kısa zamanda ziyaretine gitmesi, hatta Ankara derneğin aklına gelmeyen anahtarı götürüp sunmaları, takdir bilen Ermenek halkına yaraşır bir davranış olacaktır.

6 YORUMLAR

  1. Ermenekte çok başarılı işler yaptı Ankarada da başarılı olacağından şüphem yok böyle başa böyle tarak anlarsınız ya:;,,,,,,,,

  2. O kadar başarılı birisi ki bırakıp gittiği makamına vekalet eden genç bir delikanlı kendisinin 5 yıldır yaptığı (yapamadığı)hizmeti 10 ayda 10’a katladı.
    Bu memleket ne çektiyse dışarıda yaşayıp senede 1 hafta Ermenek’e gelen ve bu sebeple kendini Ermenekli zannedenlerden çekti.
    Hergun ziyaret edin .İyi bilin değerini!

  3. Güldürmeyin milleti dünya markası yapmış Ermenek i buna gülünür neymiş ermenek in altın anahtarını verecekmiş adam koltuk sevdasına ermenek i bırakıp kaçtı resmen temel attı topuklu hanımla sonra arkası gelmedi boş versene sen moderatör bu haberi yapman bile yandaş olduğunuz bariz belli bu yorumu cesaretin varsa yayınla .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz