Ermenek'te Çiftlikbank Mağduru Var Mı?

0

Son günlerin en büyük dolandırıcılık olayı Çiftlikbank ta yaşandı.Türkiye genelinde dolandırılan para 510.000.000 TL. Edindiğimiz bilgilere göre, Ermenek ve çevresinden de çiftlikbanka para yatıranların olduğu, yaklaşık 1.000.000 TL civarında bir paranın dolandırıldığı tahmin ediliyor
Yüksek kar vadeden  ve Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu,  çiftçilerden hayvan alan ancak son günlerde ödeme yapmadığı ortaya çıkan Çiftlik Bank mağdurlarının sıkıntılı günleri devam ediyor. Çiftlik Bank'ın İnegöl'de bulunan tesisine geçen pazartesi akşamı gelen çiftçiler, alacaklarına karşılık hayvanları getirdikleri kamyonlara yüklemek isteyince olaya jandarma el koydu. Gerilimin ardından 20 kişi İnegöl Cumhuriyet Savcılığı'na şirket hakkında suç duyurusunda bulundu.
Savcılığının talimatı ile Çiftlik Bank'ın İnegöl ilçesindeki mal varlıklarına el konuldu. İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden veteriner hekimler de tesise gönderildi. Veteriner hekimler, tesisteki hayvanları sağlık kontrolünden geçirdi. Ekipler ise hasar tespiti yapıp, Çiftlik Bank tabelalarını söktü.
Yetkililer, gelecek hafta içerisinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Çiftlik Bank'ın tüm tesislerine kayyum atanacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz