Ermenek’te yamaç paraşütü ve paramotor günleri!

0

Ermenek’te 30 Eylül Cumartesi-1 Ekim Pazar günleri, Yamaç Paraşütü ve Paramotor etkinlikleri yapılacak.

ERDOK (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür ve Turizm Kulübü) ve AKYAS Yamaç Paraşüt Derneği işbirliği ile Ermenek’te Yamaç Paraşütü ve Paramotor etkinliği düzenlenecek.

Bu etkinlik kapsamında AKYAS Yamaç Paraşüt Derneği üyelerinden oluşan 20 single (tekli) paraşütçü ve 2 tandem pilotu Ermenek’e gelerek 2 günlük kamp ve uçuş yapacaklar. Ayrıca Fethiye’den gelecek olan paramotor pilotu Veli Sevgen‘in yapacağı paramotor tandem uçuşları da Ermenek Semalarını renklendirecek.

Etkinlik konusunda bir açıklam yapan ERDOK Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Oran şunları söyledi: ”Daha önce yaptığımız yamaç paraşütü uçuşlarında Ermenek’in bu spor alanında çok değerli bir bölge olabileceği ortaya çıkmıştı. Bu etkinliklerin ardından ülkemizin birçok yöresinden talepler gelmeye başladı. Şu anda alt yapımızın henüz istediğimiz noktada olmaması nedeni ile bütün taleplere cevap veremiyoruz. Hedefimiz önümüzdeki ilk bahara eksikleri gidererek Ermenek’i Fethiye gibi, bir yamaç paraşüt merkezi yapmak.

Bu ay sonu yapacağımız etkinliğin asıl amacı, motorlu yamaç paraşüt tekniği olan paramotoru Ermenek’te denemek ve uçuşlar yapmak. Yamaç paraşütü sporunda en güvenli ve daha verimli olan bu tekniğin Ermenek için çok daha yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu amaçla AKYAS Yamaç Paraşüt Derneği yöneticilerinin yardımları ile paramotor alanında ülkemizin önde gelen paramotor pilotlarından Veli Sevgen‘e ulaştık ve onu Ermenek’e davet ettik. Sağolsun Fethiye’de ki yoğunluğuna rağmen bizi kırmayıp gelmeyi kabul etti. Eylül ayı sonunda yapacağımız bu etkinliğin mali boyutunu ise dernek olanaklarımızın yetersizliği nedeni ile Karaman İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır üstlendi. Bu destekleri nedeniyle başta Eyyup Çayır olmak üzere AKYAS Yamaç Paraşüt Derneği ile Veli Sevgen‘e, gerek derneğimiz adına gerek Ermenek adına çok teşekkür ederiz. Umarız bu etkinliğin ardından Ermenek’in değeri biraz daha anlaşılır ve bu spor alanında ülkemizin çok önemli bir noktası haline gelir”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz