Eski Hastane Bahçesi’ndeki çam ağaçları kesildi!

3

Ermenek Meydan Mahallesi Eski Hastane Bahçesi, 1 Nolu Aile Hekimliği ve Sosyal Sigortalar Kurumu sınırlarında olan yaklaşık 10 tane çam ağacı mahalle sakinleri ve kurumların isteği üzerine ‘tehlike arz ediyor’ diye 21 0cak 2023 Cumartesi günü kesildi.

Konu ile ilgili ermenekinsesi.com‘a bir açıklama yapan Hayati Etçi şunları söyledi:

”Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi aynı sırada 6 tane ceviz ağacı (cevizleri o mahalle sakinleri tarafından toplanıp bölüşülen) tehlike arz etmiyor. 
Fotograflarda yok ama üst taraftaki rehabilitasyon bahçesindeki ( aynı zamanda dikilmiş) şimdilik kesilmeyen çam ağaçları ve fotoğraflar da var, Sağlık ocağının yan tarafında evlerin hizasında evlere gelecek güneşi engellemeyen çam ağaçları tehlike arz etmiyor öyle mi?
Yeşil Ermenek’imizin kaldırımlarındaki (özellikle okul yolu Kültür Merkezi rampasında) ağaçlar, çay bahçesi içindeki Akasya Parkındaki karışık ağaçlar, gün içinde önünden en çok insanın geçtiği Sipas Camii kaldırım yolundaki çam ağaçları tehlike arz etmiyor ama kesilen bu ağaçlar tehlike arz ediyor, öyle mi?
Yazın serinlemek için gittiğimiz Turkuaz Mesire Alanındaki, Şehit Pilot Hasan Baysal Orman Parkındaki çam ağaçları, Santral Parktaki, Zeyve’deki asırlık yıkılmaya daha müsait çınar ağaçları tehlike arz etmiyor da, bu kesilen ağaçlar mı tehlike arz ediyor? 

Bu ağaçların kesilmesine sebep olanlara soruyorum, sizin bağınız, bahçeniz, tarlanız yok mu? Oradaki ağaçlar tehlike arz ediyor mu? Her gün çarşı pazara çıkıyorsunuz, araçlar tehlike arz etmiyor mu? Çatılar uçabilir tehlike arz etmiyor mu? 
Kıyamet koparken bile ağaç dikin” diyen Hz. Muhammet (s.a.v) peygamberimizin ümmetiyiz öyle mi? Yaş kesen baş kesen” diyen Fatih Sultan Mehmet Hanın torunlarıyız öyle mi?…
Ondan sonra da yağmur, kar yağmıyor diye söylenip duruyoruz. Yağmaz tabii. Çocuklara taciz, kadınlara tecavüz, hayvanlara işkence, eziyet, ağaçları bilinçsizce kesmeler ondan sonra da yağmur, kar yağmıyor. Yağarsa da bunların yüzü suyu hürmetine yağar zaten. Başımıza taş yağmadığına şükredelim.”

3 YORUMLAR

  1. insanlarımızın doğayla ilişkisi o kadar çarpık bencil hale geldi ki…bu insanlar yaşamıyorlar aslında…sadece bir beden hareket ediyor…evlerinde bir böcek çıkınca sanki kıyamet kopmuş gibi tepki veriyor ya da tiksiniyor…yazık…kendi yaşam tarzından ödün verip canlılara karşı merhamet gösterme gibi bir zihniyet parçası yok….

  2. ermenek mut yoluna bi bakın özellikle körkuyunun sırtlarına çamlıcaya kadar bi bakın çırılçıplak kestiler attılar , eskiden keçi düşmanlığı yapılıyordu al ne orman kaldı ne keçi ama olsun çok şükür din kardeşlerimiz geldi ayrıca başımıza taş yağmaz ne de olsa suriyelilerin yüzü suyu hürmentine yaşıyoruz

  3. Bunu talep eden sözde insanlar bir yana, kesimin yapılmasına izin veren yetkililere ne demeli? Bunu isteyen ve onaylayan herkesin adı tek tek ifşa edilsin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz