Hemşehrimiz Tahsin Görgülü profosör oldu.

0

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde doktorluk yapan ve Atataşehir Uphill Towersta da özel muayenehanesi olan emekli öğretmen Mucize Görgülü hocamızın oğlu, sevgili kardeşimiz Tahsin Görgülü profesörlük ünvanını aldı.

Prof.Dr. Tahsin Görgülü hocamızla yaptığımız görüşmeler doğrultusunda, yazın büyük ihtimalle festival haftasında Ermenek’e gelip 100(yüz) çocuğumuzu ücretsiz sünnet edecek.

Tahsin Görgülü kimdir?

1979 yılında Ermenek’te doğdu.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimi hayatıma, 2004 yılında Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde devam etti. Eğitimim süresince, mikrocerrahi, lazer, rinoplasti, maksillofasiyal distraksiyon, saç ekimi, meme cerrahisi gibi birçok alanda klinik dışı çalışmalara katıldı.

2009 yılında New York Üniversitesi’nde Charles H. Thorne, Sherrel Aston, Joseph J. McCarthy, Court B. Cutting gibi birçok ünlü plastik cerrahla ve Memorial Sloan-Kettering Kanser Hastanesi’nde Peter Cordeiro ile meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu üzerine çalıştı.

2010 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak çalışmaya başladı.

2013 yılında Yardımcı Doçent unvanıyla Zonguldak Bülent Ecevit Tıp Fakültesi’nde akademik hayatıma başladı ve birçok öğrenci ile asistan yetiştirdi.

2016 yılında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery) üyeliğine ve Avrupa Board sertifikası almaya hak kazandı.

2017 yılı Kasım ayında Doçent unvanı aldı. Yayınlanmış birçok bilimsel çalışması olup, kendi adlandırdığı çeşitli ameliyat teknikleri geliştirdi ve halen geliştirmeye devam etmekte.
Plastik cerrahi operasyonlara yardımcı, özgün araçlar tasarlamakta. Bunlara ilişkin tescilli patentlerim de bulunmakta.

2024 yılında Profesör olan Tahsin Görgülü “Türk Tabipleri Birliği”, “Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği”, “Estetik Plastik Cerrahi Derneği”, “European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery” ve “American Society of Plastic Surgeons” üyesi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz