Hemşerimiz Ceren Oran’ın dans tiyatrosu oyunu Almanya’nın en büyük çocuk tiyatrosunda!

1

Hemşerimiz Ceren Oran’ın çocuklar için koreorgafisini yapıp yönettiği dans tiyatrosu, Almanya’nın en büyük çocuk tiyatrolarından birisi olan Junges Schauspielhaus Hamburg’da bu gün premier yapıyor.

Ceren Oran oyunla ilgili sosyal medya hesabından şu düşüncelerini paylaştı:

”3-4 yaşındayken anne babama bilet sattığımı ve anaokulunda öğrendiklerimi hemen hemen her akşam bir performansa dönüştürerek onlar için sergilediğimi söylüyorlar.
9-10 yaşında da; rüşvet olarak sakız vererek kuzenlerimi, mahalledeki çocukları prova yapmaya zorluyor, koreografilerimi oynattırıyor ve izletiyordum…
Ve şimdi neredeyse 38 yaşımda, bir rüya takımı oluşturdum ve çocuklar için dans performansları hazırlayıp, onlara ilham ve neşe vermeye çalışıyorum.
Almanya’nın en büyük çocuk tiyatrolarından biri olan Junges Schauspielhaus Hamburg’un çatısı altında, sanatçılara büyük saygı gösteren ve genç izleyiciler arasında köprü kurma konusunda büyük bir vizyona sahip olan bir tiyatroda eserimi sergileme olanağı bulduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum.
Davetleri ve baştan sona bana güvenleri için Klaus Schumacher ve Stanislava Jević’e çok teşekkür ederim. Bir sonraki birlikteliğimiz için sabırsızlanıyorum.
Bu süreci destekleyen ve bizi evimizde hissettiren harika dramaturgumuz, Till Weber, Milla, Anna-Lina, Torben, Beny ve tüm JSH ekibine teşekkür ederim.
Teşekkürler sevgili Sigrid Wurzinger ve Benny Omerzell.
Teşekkürler teşekkürler teşekkürler güzel Tei & Len Rotem Weissman & Alicja Rosinski.
Cömert paylaşımınız ve sürecin her anında sınırsız neşeniz için. Şimdi gala için tiyatroya giderken kendimi çok daha mutlu ve şanslı hissediyorum. Seyircilerin arasında oturup güzel Tei & Len’i izlemek için sabırsızlanıyorum. Ama asıl bu parçayı “yaratmayı” özleyeceğim.

15 yıldır Avusturya ve Almanya’da ‘dans tiyatrosu sanatçılığı’ yapan hemşerimiz Ceren Oran’ın bu güne kadar kurgulayıp yönettiği ve dans ettiği onlarca çocuk oyunu bulunuyor. Türkiye’de bu güne kadar dört oyun sahneye koyan Ceren Oran, onun üzerindeki ülkede oyunlarını izleyici ile buluşturdu.

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz