Ana Sayfa Ermenek Hemşerimiz Münevver Demir’in yazıp oynadığı tiyatro eseri birincilik kürsüsünde

Hemşerimiz Münevver Demir’in yazıp oynadığı tiyatro eseri birincilik kürsüsünde

0

Hasret Çelik ve genç hemşerimiz Münevver Demir’in yazdıkları tiyatro eseri ‘Fısıltı’ birincilik ödülü aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Kültür ve Sanat Yarışmaları “Hayallerini Sahneye Taşı” kapsamında gerçekleşen tiyatro yarışması bu yıl Sakarya’da da düzenlendi.

Yarışmada, yönetmenliğini Yakup Sinan Akçay’ın yaptığı ve Ermenekli hemşerimiz Mustafa Demir‘in kızı Münevver Demir‘in, Hasret Çelik ile birlikte yazdıkları ve aynı zamanda oyuncu olarak da yer aldıkları ‘Fısıltı’ adlı oyun birincilik ödülüne layık görüldü.

Gençler Arası Tiyatro Yarışması

Tiyatro yarışması 13-17 yaş ve 18-25 yaş grupları olmak üzere, Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Yarışmanın jüri üyeliklerini Coşkun Demirkol, Özlem Uray, Mustafa Günaydın üstlendi. Yarışmaya birçok öğrenci ve seyirci katıldı.

Bağımlılık, aile içi iletişimsizlik gibi konuları işleyen, ‘‘Fısıltı Ekibi’’ yarışmada birinci oldu. Finalde Sakarya ilini temsil edecek olan Fısıltı Ekibi’nin yönetmenliğini, Hendek Gençlik Merkezi Tiyatro Yönetmeni Yakup Sinan Akçay yaptı.

Serdivan Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Salman birinci olan takıma ödüllerini verdi. Tiyatro yarışmasına katılan tüm gençlere katılım belgesi verildi.

Ekibin yönetmenliğini yapan Yakup Sinan Akçay, oynanan oyun ile ilgili, ‘’ Toplumdaki gençlerin, ilgisizlik, sevgisizlik ve iletişimsizlik sonucunda madde bağımlısı olmasını anlatan bu oyunda kötü arkadaş çevresi ve kaybolmuş gençliğe değiniliyor. Bir rehber sayesinde bu bataklıktan kurtulan bir genç kızın hayat hikayesi tüm gençlere ve ailelere ışık tutuyor.’’ dedi

 

Fısıltı
Toplumdaki gençlerin ilgisizlik sevgisizlik ve iletişimsizlik sonucunda madde bağımlısı olmasını anlatan bu oyunda kötü arkadaş çevresi ve kaybolmuş gençliğe değiniliyor. Bir rehber sayesinde bu bataklıktan kurutulan bir genç kızın hayat hikayesi tüm gençlere ve ailelerine ışık tutuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz