İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır müjde verdi!

0

Bozdağ Kayak Merkezi’ne eğitim merkezi yapılması için düğmeye basılırken, İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır, bu ay içerisinde ihalesine çıkacakları merkezin kısa sürede tamamlanacağını ve bununla birlikte Bozdağ’ın kış sporları için tercih edilen bir merkez haline geleceğini söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır  ”T-bar sistemimizle birlikte 1 kilometrelik pist uzunluğuyla kayak yapmanın keyfini 1750 rakımlı Bozdağ kayak merkezinde yapmak bir ayrıcalıktır diyerek:
”Bozdağ Kayak Merkezi’nde yoğun karla birlikte bu yıl büyük ilgi gördü. Bizim pistimiz çok güzel ve ayrıcalıklı. Pist uzunluğu bakımından hem bu spora yeni başlayanlar için, hem de profesyoneller için ideal. Ayrıca Ermenek ilçemize çok yakın. T-bar sistemimizle birlikte 1 kilometrelik pist uzunluğuyla kayak yapmanın keyfini yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor. Bozdağ kayak merkezimize gelenlerde alışkanlık oluyor ve sürekli şekilde kayak yapmak için gelmeyi sürdürüyorlar.”

KAR EZME MAKİNASI GELMİŞTİ
Bölgenin Kış Sporları ve Kayak Merkezi olma yolunda ilerleyen Ermenek Kayak merkezi, kar ezme makinesine daha önce Lütfi Elvan’ın destekleri ile ilçeye kazandırılmıştı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatıyla Türkiye Kayak Federasyonu tarafından gönderilen Snowtrack (Kar ezme ve Sıkıştırma Makinası)  oldukça pahalı bir alet olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl içerisinde Kartepe kış sporları ve kayak merkezi için Almanya’dan 2 adet Snowtrack ithal edilmiş ve bu iki kar ezme makinesinin 2 milyon dolara mal olduğu açıklanmıştı.

KAYAK EĞİTİM MERKEZİ İHALE ÇIKIYOR
Dört mevsim değerlendirilebilecek doğa güzelliğiyle yıldızı giderek parlayan Ermenek kışları kayak turizmin önemli bir ismi, turizmin cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır: “Bakanımız Lütfi Elvan’ın Kış festivali için Ermenek ziyaretinde Valimiz Mehmet Alpaslan Işık, Milletvekilimiz Selman Oğuzhan Eser ile yaptığımız toplantıda Bozdağ’da kayak eğitim merkezinin vakit kaybetmeden yapılması için karar çıkıt. 250 metrekare olacak olan bu binamız ile gelenlerin ihtiyaçları çok daha iyi şekilde karşılanacak. Bu ay içerisinde ihalesine çıkıp, bu yıl içerisinde tamamlanması ve hizmete açılması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. 2023 yılının kışında ise Bozdağ tercih edilen bir kış sporları merkezi haline dönüşecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz