İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır ve Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları

0

İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı:

 “İlmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; âlim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensupları olan bizlere, Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı öğretenlerin ne kadar kutlu bir görevi yerine getirdikleri aşikârdır.

Çocuk ve gençlerimizi sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimiz, toplumu ihya ve inşa etmeleri noktasında, mesleklerin en yücesini icra etmektedirler.

Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’’nü tebrik ediyorum. Şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diliyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.’’ 

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı:

”Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik, emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği ulvi bir görevdir. Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenler, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de siz kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir.
Öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, emek, sevgi ve fedakârlık gerektiren, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar kutsal bir meslektir.
Kalkınmanın temel şartı kaliteli bir eğitim ve yetişmiş insan gücüdür. Hızlı gelişen bilgi ve teknoloji dünyasına ayak uydurarak bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, geleceğe aktarılması, eğitimin fonksiyonlarının yerine getirilmesi, öğretmenlerimizin gayretlerine bağlıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz