İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır’ın Üç Aylar ve Regaip Kandili mesajı

0

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır Regaip Kandili ve Üç Aylar’a girmemiz nedeni ile bir mesaj yayınladı.

”İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İçinde Regaib, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.

Allah’ın rızasını kazanmak, O’nun rahmetine ve mağfiretine nail olabilmek için, O’na ellerimizi açacağımız ve yöneleceğimiz üç ayların başlangıcı Regaib Kandili’ne ulaşabilmenin şükrü içindeyiz. Bu mübarek gecede affedilme ve dualarımızın kabul olmasını ümit ederek; dualarımızla, tövbelerimizle ve ibadetlerimizle izzet ve celal sahibi Yüce Mevla’nın mağfiretine ve rahmetine sığınacağız.

Regaib Kandili, merhamet ve şefkatimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeye, barış, hoşgörü, kardeşliğimizin güçlenmesine, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olmalıdır. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bu mübarek günde birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışıyla sergilediğimiz davranışlar huzurumuzu daha da artıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimiz başta olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek Üç Aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; toplumumuzda iyilik ve hayrın artmasını, Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz