İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar'ın 15 Temmuz Mesajı

0

İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar’ın 15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
“BU BİRLİKTELİK DEVAM ETTİĞİ SÜRECE VATAN TOPRAKLARI ASLA BÖLÜNMEYECEK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR”
Kıymetli Karamanlı Hemşehrilerim,
Milletimiz, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir grup asker görünümlü hainin girişimiyle büyük bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır. FETÖ/PYD yapılanması olarak adlandırılan isyancılar, Anayasal düzeni askıya alarak yönetime el koyma girişiminde bulunmuşlardır.
Ancak Cumhurbaşkanımızın çağrılarının yanı sıra Aziz milletimizin feraset, cesaret ve kararlılığıyla bu girişim boşa çıkartılmıştır. Bu milli direniş esnasında güvenlik güçlerimiz ve pek çok masum vatandaşımız şehit edilmiş, çok sayıda insanımız yaralanmıştır.
Darbe sırasında basın kuruluşlarımız ve siyasi parti temsilcilerimiz büyük bir vatanseverlik ve basiret örneği ortaya koyarak tercihini darbecilerden yana değil demokrasiden ve milletimizden yana kullanmışlardır. Hangi fikre sahip olursa olsun yediden yetmişe tek yürek olan Türk Milleti yeni bir darbe teşebbüsünü önlemek, demokrasisine sahip çıktığını göstermek amacıyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutmuş, ülkemizin artık darbelere geçit vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, halkın tercihini görmezden gelenlere unutamayacakları bir ders vermiştir.
Milletimizin dik duruşu ve kahraman kolluk güçlerimiz sayesinde bir gecede bastırılan bu darbe teşebbüsünün sonucunda çoğunluğu sivil vatandaşımız olmak üzere 249 asker ve polisimiz şehit olmuş, 2 bin 712 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
Eğer 15 Temmuz gecesi halkımız meydanlara çıkmasa ve bu hain darbe girişimi gerçekleşse idi ülkemizin kuruluşundan beri kazandığı demokrasi birikimi kaybolacak ve devletimiz büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacaktı.
Devletimiz, bu hain darbe girişiminin verdiği zararları kısa süre içerisinde telafi ederken aynı zamanda da bu darbeyi organize eden, maddi destek sağlayan ve kamu kurumlarına sızan FETÖ mensuplarını yakalayarak adalete teslim etmektedir.
Devletimiz, 15 Temmuz’u unutmamak ve yeni nesillere unutturmamak için bu günü “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan etmiştir. Bizler bu günün ikinci yıldönümünde ülkesi için hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi anmak ve milli birlik ruhunu tekrar yaşatmak için yine meydanlarda olacağız.
İnanıyorum ki, bu birliktelik devam ettiği sürece, binlerce şehidimizin kanları ile sulayarak bizlere emanet ettiği kutsal vatan toprakları asla bölünmeyecektir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen milletçe verilen büyük bir mücadele sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır.
Kahraman milletimizin ikinci kurtuluş savaşı olarak gördüğümüz ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladığımız bugün vesilesiyle, istiklali ve istikbali için, canı pahasına ülkesini darbecilere ve teröristlere teslim etmeyen; sokaklara ve meydanlara inerek namluların, tankların, uçakların karşısına dikilme cesareti gösteren 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için, dinimiz için şahadet şerbetini içen bütün Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gazilerimizin de sağlıklı ve  huzurlu bir ömür geçirmeleri temennisiyle hepinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz