İl Genel Meclisi Başkanı Eyüp Çayır: ”Bozdağ Kayak Merkezi’ne 150 metre karelik kafeterya yapılacak”!

0

Kış mevsiminin gelmesi ile gündeme gelen Bozdağ Kayak Merkezi’nin mevcut durumu ve geleceğine ilişkin Karaman İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Çayır ile görüştük.

Kayak merkezimiz ilk ile ilgili Eyüp Çayır mevcut durumu ve sorunları sıralarken müjdeli bir haber de verdi:

Bozdağ Kayak Merkezi’nin baraj inşaatının müteahhitleri olan BM inşaat ile Alpina şirketinin konsorsiyumunda yapıldığını söyledi ve şu anki mülkiyetinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olduğunu sözlerine ekleyen Çayır açıklamalarına şöyle devam etti:

”Ermenek’teki kayak merkezimiz Gençlik ve Spor il müdürlüğünün ama biz kayak merkezi ile alakalı il özel idaresi olarak buraya el attık. Şuanda yeni elektrik hattı çekildi. Eski telesiyaj hattının yukarıya insanları çıkaran hattın çok sağlıklı olmadığını ve güvenlik tehlikesi olduğu için yeni bir telesiyaj sistemi kuruldu. Kayak merkezinin yolu asfaltlandı, bu yıl için tekrar spor bakanlığımızdan bir ödeneğimiz geldi. Yaklaşık 150 metre karelik kafeterya tarzı bir binanın ihale aşamasındayız. Kayak merkezi aslında hizmetten mahrum değil ama geçen yıl maalesef kuraklıktan dolayı hiç kar düşmedi. O yüzden yaptıklarımızı kimse kullanamadı.

Kayak merkezimizde kar ezme makinemiz var, hatta snow trak ile ilgili her ne kadar kulübe bağışlanmış olsa da bakım, onarım, tadilat ve arızalarını biz bir meclis kararıyla tamamen özel idareden yapıyoruz. Bilindiği üzere o tür derneklerin o tür makinelerin masraflarını karşılayabilecek gücü olmadığı için biz bunları özel idaresi bütçesinden karşılıyoruz. Aracımız var, telesiyajımız yapıldı, yolumuz asfaltlandı, elektriğimiz geldi, şimdi de kafeteryasını yapıyoruz. Bütün bu süreçte, her konuda olduğu gibi burada da desteklerini bizden esirgemeyen hemşerimiz Sayın Lütfi Elvan’a Ermenek halkı adına teşekkür etmek isterim.

Artık kar yağması için dua edip, iyi bir işletmecilik yapmak kaldı bize” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz