İlçe Trafiğini Rahatlatacak Karar ! Sürücüler Dikkat!

0

TEK YÖN UYGULAMASINA GİDİLİYOR
Ermenek İlçe Merkezinin araç trafiğinde yaşanan sıkıntılar sebebi ile Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN’in çağrısı üzerine Ermenek Belediyesinde 26.06.2018 tarihi saat 10.00’da toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Ermenek İlçe Kaymakamı Nurhalil ÖZÇELİK, Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Ermenek Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve Basın Mensupları katıldı.
Toplantıda bir dizi açıklamada bulunan Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN, İlçemizin özellikle iki ana caddesinde yaşanan  (Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Caddesi) araç geçişindeki sıkıntılar üzerinde durdu.
Bu toplantı vesilesi ile İlk defa resmi bir adım atılacağını söyleyen Belediye Başkanımız Uğur Sözkesen,  çeşitli yollarla vatandaşlarında fikrinin alındığını ifadelerine ekledi.
Toplantının ana konusu Özellikle Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflardan alışveriş yapmak isteyenlerin araçlarını geçicide olsa yol kenarına çift yönlü park etmeleri sonucu meydana gelen trafik kargaşası oluşturdu. Bu kargaşaya çözüm olarak iki caddenin trafik akışının tek yönlü olması konuşuldu.
Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN yapılacak olan düzenleme ile hem rahat bir ulaşım sağlanacağını hem de esnaflarımızın dükkân önlerinde bir otopark alanının oluşturulacağını dile getirdi. “Yapılacak olan bu çalışmanın ilçemizin yaşamış olduğu bu trafik sorununa büyük çözüm olacağına inanıyorum, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ermenek ilçe kaymakamı Nurhalil ÖZÇELİK’ te, “Bu tür kararlar genelde ilçe trafik komisyonunda alınır ancak ben böylesine önemli noktalardaki kararların çok katılımlı bir eksende buluşularak verilmesi taraftarıyım o yüzden böyle bir organizasyon yaptık. Katılımlarınızdan ötürü bende çok teşekkür ediyorum. İnşallah sonuç Ermenek için hayırlısı olur” dedi.
Toplantıda görüşülen konu neticesinde aşağıda yazılı trafik yönleri toplantıya katılanlar tarafından olumlu karşılandı ve imza altına alınarak Ermenek Kaymakamlığına gönderilmek üzere tutanak haline getirildi.

Ermenek – Mut güzergâhı üzerinde Ahmet Nezahet Keleşoğlu Camiinden başlamak üzere Cumhuriyet Caddesi (İş Bankası, Ziraat Bankası, Sipas Camii, Meydan Camii ve Meydan Parkı Batı kısmına Kadar) istikameti Tek yön

 

İlçemiz Tol medrese Caddesi(Meydan Parkı Ramazan Topu Girişinden Eski Sağlık Lisesi) ve Atatürk Caddesinden Ahmet Nezahat Keleşoğlu Camiine kadar Tek yön

 
 

Okul Sokak( BİM Alışveriş Merkezi- Atatürk İlkokulu), Menekşe Caddesi( İş Bankası – BİM Alışveriş-Atatürk Caddesi birleşim Noktası) çift yön

 

Servi Sokak ( Susaklı Camii İle Cumhuriyet Caddesi kesişim Noktası Arası) Çift Yön

 

Şht Er. Kadir Hancı Sokak( BİM Alışveriş Merkezi Arka kısmı- ADESE Alışveriş Merkezi akasındaki yol) Çift Yön

 

Menekşe Caddesi( Kaymakamlık Binası -BİM- Kütüphane-ADESE-Alıçlı binası arası) Çift yön

 

Emin Hami Bey Caddesi (Eski Sağlık lisesi ile Güneyyurt Eczanesi arası) Çift Yön

 

Dr. İbrahim Ceylan Sokak( Ermenek Rehabilitasyon Merkezi ile Ermenek SGK müdürlüğü arasındaki yol çiftçi yön

 

Cumhuriyet caddesinden girişi olmak üzere Sami Soylu Sokak(Ermenek Toros Helva ile Tol medrese önüne istikametinde) istikametinde Tol Medreseye kadar olan sokak tek yön

 

Eski METEM’in karşısında başlangıcı Atatürk Caddesi olmak üzere Çınarlı yapı kooperatifini doğusundan çıkan yol Cumhuriyet Caddesine kadar tek yön ( Emniyet sokak)

 
 
 
 
 
 
 
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz