İmzalar Atıldı! En Düşük Memur Maaşı Kaç Tl Oldu?

0
320

İMZALAR ATILDI

MEMUR ve memur emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirlendiği '4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri' kapsamında hükümetle sendikalar arasında sağlanan uzlaşman sonucunda imzalar atıldı.

İmza töreninde konuşan Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, “Maaş artışları, bir taraftan kamu çalışanlarımızı memnun etmeye yönelikken diğer taraftan da kamu mali dengesini gözetmeyi temel alan bir anlayışla gerçekleştirildi. Kamu görevlilerimizin ihtiyaçları, beklentileri, talepleri birinci önceliğimizdir” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'yla Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, memur maaş zammıyla ilgili mutabakata varılması üzerine bugün imzaları attı. Müzakereler yürütülürken, birçok parametrenin göz önünde bulundurulduğunu dile getiren Sarıeroğlu, “Aile yardımı dahil en düşük devlet memuru maaşımız, 2018 yılının ikinci yarısında 2 bin 929 liraya; 2019 yılının ikinci yarısında 3 bin 198 liraya yükselmiştir. Kamu çalışanlarımızın ve kamu emeklilerimizin maaşlarında 2018 yılında kümülatif olarak 7.6 oranında, 2019 yılında ise 9.2 oranında bir artış gerçekleşmiştir. 2018-2019 yıllarında ise kümülatif olarak yüzde 17.54 oranında bir zam yapmış durumdayız. Görüşmelerimizde emeklilerimizle ilgili de artışlar söz konusu oldu. En düşük devlet memuru emekli maaşımız, 2018 yılının ilk 6 ayında bin 945 liraya yükselmiş oldu. 2019 yılının ilk 6 ayında ise 2 bin 93 liraya en düşük devlet memuru emekli maaşımız yükselmiş durumda” diye konuştu.

Önceki İçerikKonya'da Tehlikeli Gerginlik
Sonraki İçerikErmenek'li Atlet Kampa Davet Edildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here