İmzalar Atıldı. Ermenek'e Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu Açılıyor

0

ERMENEK’TE EĞİTİME DEV ADIM
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksek Okuluna bağlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bina yapım protokolü imzalandı. Hayırsever işadamı Hasan Kalan’ın yapımını üstlendiği yüksekokul için bugün Ermenek Belediyesinde imza merasimi gerçekleştirildi.
Ermenek Belediyesi Toplantı salonunda yapılan imza merasimine Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, okulun yapımını üstlenen Hayırsever İş Adamı Hasan Kalan, KMÜ Rektör Yardımcısı, KMÜ Genel Sekreteri, daire müdürleri ve üniversite personeli katıldı.
İmza töreninde konuşan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ermenek’in eğitimde bir adım daha öne çıkması için yapılacak olan bu yatırımda desteğini esirgemeyen Hayırsever iş adamı Hasan Kalan ve Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’e teşekkür etti.
Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’de “Ben Hayırsever İş Adamımız Hasan Kalan’a daha önceden yaptığı okullar, şimdi yapımına başlayacağı yüksekokul nedeniyle ve bugüne kadar yaptığı bütün hayırlar için Ermenek adına şükranlarımı sunuyor, kazancının bereketli olmasını diliyorum. Öte yandan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi yönetimimize de bu girişiminden dolayı teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
Hayırsever İşadamı Hasan Kalan ise Ermenek’te eğitime katkı sağlamaktan mutlu olduğunu söyleyerek, “Okulumuz inşallah önümüzdeki yılsonu bitmiş olacak,  Allah utandırmasın”  dedi.
Konuşmaların ardından Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu binasının yapım protokolü, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’in şahitliğinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Hayırsever İş Adamı Hasan Kalan arasında imzalandı.
Protokole göre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ( 6800 m2)  binasının Üniversite tarafından hazırlanan uygulama projelerine göre 2019 yılı sonuna doğru bitmesi bekleniyor.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz