İstanbul kara teslim!

0

İstanbul ve çevresindeki yoğun kar yağışı bölgede hayatı durma noktasına getirdi.

İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar 13.00’e kadar iptal edildi

Marmaray sabaha kadar ücretsiz yapıldı

Kötü hava koşulları nedeniyle güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışındaki memur, işçi ve diğer personel salı günü izinli sayılacak

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuşlarında aksayarak sürüyor 

Marmaray seferleri saat 02.00’ye kadar uzatıldı

Metro seferleri saat 02.00’ye kadar uzatıldı 

İstanbul’da etkili olan kar yağışı sebebiyle metro seferlerinin gece saat 02.00’ye kadar devam etmesine karar verildi.

TEM Otoyolu İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı

İstanbul Havalimanı’nda tüm uçuşlar durduruldu 

Anadolu’dan İstanbul’a gelişlerde yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar, bazı yerlerde bekletilecek

Otogarlardan çıkışlar 08.00’e kadar durduruldu 

İstanbul Havalimanı’na giden yollar ulaşıma kapandı

Haramidere-Beylikdüzü yolu kapandı 

AVM’lerin erken kapanması kararlaştırıldı

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle Trakya’dan İstanbul’a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini ve Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışlar sabah 08.00’e kadar durdurulduğunu açıkladı. 

İstanbul’da etkili olan kar yağışı sebebiyle metro ve Marmaray seferlerinin gece saat 02.00’ye kadar devam etmesine karar verildi. Öte yandan salı günü (yarın) sağlık, güvenlik ve ulaşım hizmeti dışındaki kamu görevlileri idari izinli sayılacak.

Twitter hesabından paylaşım yapan Yerlikaya, “Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur” dedi.

Vali Yerlikaya bir televizyon programı yayınına katılarak İstanbul’daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kar yağışı ile mücadelenin yoğun şekilde devam ettiğini belirten Yerlikaya, Önemli tedbirler aldık ama şu anda yollarımızda 5 noktada sıkıntıdan bahsetmek istiyorum. TEM’de 4 nokta, Kuzey Marmara otoyolunda 4 nokta. Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri-Yassıören arasında ve Havalimanı bağlantısında mahsur kalan vatandaşlarımız var. TEM’de Hadımköy Avcılar’da mahsur kalan vatandaşlarımız var. İkitelli Mahmutbey’de mahsur kalan vatandaşlarımız var. Selimpaşa – Kumburgaz yönünde mahsur kalan vatandaşlarımız var. Hadımköy’de mahsur kalan vatandaşlarımız var. Kimse araçlarında kalmasın. O araçlar bizim misafirimizTEM’de yol boyunca bütün ilçe kaymakamlarımız emniyetimiz hep birlikte buradaki vatandaşlarımızı da oralardan alıp misafirhaneler ve otellere yerleştirme ile ilgili bir çalışma yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“35-40 yıldır rastlanılmayan bir kış gecesi ile imtihan ediliyoruz”

Özellikle Odayeri – Yaassıören arasında kar kalınlığının 80-90 santimetreye ulaştığını vurgulayan Yerlikaya, “Burada bulunan vatandaşlarımıza bir yandan yardım ederken, bir yandan da onların iki yönlü tahliyeleri ve misafir edilmeleri ile ilgili çalışma başlattık. TEM’de de yol boyunda bütün ilçe kaymakamlarımız emniyetimiz hep birlikte buradaki vatandaşlarımızı da oralardan alıp misafirhaneler ve otellere yerleştirme ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. 35-40 yıldır rastlanılmayan bir kış gecesi ile imtihan ediliyoruz. Zor bir süreç vatandaşlarımızın almış olduğumuz kısıtlamalarla ilgili bütün kararlara yürekten uyduklarına inanıyorum” şeklinde konuştu

“Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda”

Gece hava şartlarının daha da zorlaştığını ifade eden Yerlikaya, “Bu durumda bizim o araçları kurtarma çalışmasını devam ettiriyoruz. Bir yandan aile olan, küçük çocukları olan, yaşça bizden büyük olanlar var. Onları zor durumda bırakmamak için kaymakam belediyelerimiz mekanlarında otellerine misafirhanelerde onları bu gece misafir etmek istiyoruz. Araçlar kalacak onlar bizim emanetimiz. Bütün güvenlik güçlerimiz alarm durumunda. O araçları güvenli şekilde oraları açtığımızda araç sahiplerine teslim edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz