K.H.B: Ermenek Devlet Hastanesi Hakkında Açıklama

0
562

 
Basın Açıklaması
“Ermenekin Sesi” isimli yerel medya kuruluşunun 03.01.2017 tarihli “Ermenek Devlet Hastanesi'nde Sorunlar Bitmiyor. Yoğun Bakım Ünitesi Akıyor” başlıklı habere karşılık Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin açıklaması aşağıda sunulmuştur:
Ülkemizde yaşanan olağanüstü kış şartlarından ilçe, kasaba ve köyler başta olmak üzere Karaman İli genel olarak olumsuz etkilenmiştir.  İlimiz ve Ermenek için meteorolojik verilere göre son 60 yılın en kalın kar tabakasından ve afet niteliğinde kar yağışından bahsedilmektedir.  Maalesef, Ermenek Devlet Hastanesi de söz konusu hava şartlarından fiziki olarak etkilenmiş, ancak sunulan sağlık hizmetinin aksamaması, hasta ve çalışanların can güvenliğine dair gerekli her türlü önlem ve tedbirler alınmıştır.
Geniş kapsamlı tadilat ve inşaat sürecini tamamlayarak hizmet vermeye başlayan Ermenek Devlet Hastanesinin, yoğun kar yağışı neticesinde muhtelif yerlerinde, saçaklarda biriken kar yığınlarının ağırlığına bağlı göçmeler ve dış cephe kaplamasında bozulma ve sökülmeler meydana gelmiştir.
Geçici kabulü yapılarak kullanılmaya başlanan binanın kesin kabulü yapılıncaya kadar meydana gelen bu tür zararların yüklenici firmanın taahhüdü altında olmasından dolayı gerek firma nezdinde gerekse kontrol yükümlülüğü bulunan kurum ve kuruluşlar nezdinde derhal girişimlerde bulunulmuş ve gerekli bildirimler yapılmıştır. Bu süreçte hizmetin aksamaması, gerek çalışanların gerekse vatandaşlarımızın bu tür fiziki olumsuzluklardan zarar görmemesi için gerekli tedbirler alınmıştır.
Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Ermenek Devlet Hastanesi yönetimi olarak yeni yapılmış bir binada olması muhtemel sorunların içinde bulunduğumuz yoğun kış şartlarına bağlı olarak ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi noktasında takip ve kontrol yükümlülüğümüzü de yerine getirmekteyiz. Zorlu inşaat ve tadilat sürecinde anlayışlarını bizden esirgemeyen değerli personelimiz ve halkımızın desteği ile bunlarında üstesinden gelip vatandaşlarımızın layık olduğu hizmet sunumunu daha üst seviyelere taşımak gayretindeyiz.
Hassasiyet ve desteklerinden ötürü halkımıza ve basınımıza bu vesile ile teşekkür ve minnet duygularımızı bir kez daha iletmeyi görev addederiz.”
 Dr. Hasan ARSLAN
Genel Sekreter

Genel sekreterlikle yaptığımız görüşmede;Bakanlık tarafından 09.12.2016 tarihinde Ermenek Devlet Hastanesine Kadın Doğum Uzmanı atanmış olup, en kısa zamanda göreve başlayacağını bildirdiler..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz