K.H.B Genel Sekreterliğinin Diş Filmi İle İlgili Basın Açıklaması

0
349

Gazetemizin yapmış olduğu””Ermenek Devlet Hastanesinde Neden Diş Filmi Çekilmiyor?”” haberine istinaden genel sekreterliğin yapmış olduğu basın açıklaması

Ermenek Devlet Hastanesinde Diş Filmi Çekiliyor.

İlimiz yerel yayın organlarından Ermenek’in Sesi isimli internet sitesinde yer alan “Ermenek Devlet Hastanesinde Neden Diş Filmi Çekilmiyor?” başlıklı haberle ilgili Karaman Kamu Hastaneleri olarak açıklama yapılması gerekliliği oluşmuştur.
Ermenek Devlet Hastanesi bünyesinde 1’i başhekim yardımcısı, 1’i Sarıveliler Kasabasında görevli olmak üzere aktif çalışan 2 diş hekimimiz görev yapmaktadır.  Tesisimizde 3 diş ünitesi bulunmakla birlikte hastalarımızın her türlü muayene, teşhis ve tedavileri eksiksiz yerine getirilmektedir.
Diğer taraftan, haberde konu edilen röntgen teknisyeninin eksikliği ile ilgili Ermenek Devlet Hastanesinde 3 kadrolu teknisyenimiz aktif olarak görev yapmakta olup Karaman Devlet Hastanesinden her ay 2 kişinin de görevlendirilmesi tarafımızca yapılmaktadır.
Ancak kurumlarımızdaki personel eksikliği sebebiyle zaman zaman sağlık hizmetlerinin sunumu sırasında istemeden de olsa aksaklıklar yaşanmaktadır. Hayati aksaklıkları asla kabul etmemekle birlikte sistemsel sıkıntılar için değerli halkımızın affına sığınıyor ve kendilerine anlayışları için teşekkür ediyoruz.
Kamuoyunun bilgisine sunulur. 
Dr. Hasan ARSLAN
Genel Sekreter

Önceki İçerikErmenek Devlet Hastanesinde Neden Diş Filmi Çekilmiyor?
Sonraki İçerikTunceli''de 8 Terörist Öldürüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here