Kadir Gecesi Camiler Boş Kaldı

0
343

Kadir gecesi Ermenek'te camiler boş kaldı.Bir kaç senedir Kadir gecesi programı Ermenek kent meydanında yapılıyor. Daha önceden de bu konu hakkında haber yapmıştık.Aynı yerde iftar açılıyor.Daha sonra kadınlı erkekli namaz kılınıyor. Burada kullanılan ses sistemi güçlü olduğundan Ermenek'in her yerinden duyuluyor.Bu da bir çok kimsenin rahat ibadet etmesini engellliyor.

VATANDAŞ TEPKİLİ

 Mübarek gecede vatandaşlar ikilem içerisinde kaldı.Acaba camiler açık mı? Hangi cami açık.Tesbih namazı nerede kılınacak.Bu konular hakkında yeterince halk aydınlatılmamış.Millet şaştı kaldı.

DAHA ÖNCE BÖYLE BİR UYGULAMA YOKTU

Açık alanda yemek yenilen yerde karışık bir cemaat düzeninde Kadir mi beklenir.Hem bu sizin yaptığınız camiye alternatif olmuyor mu? Camiye gidecek olan insanları neden meydana topladınız? Yanlış yapıyorsunuz.O zaman camileri kapatalım herkes tek bir yerde toplansın.Millet sesiniz çok yüksek olduğundan camilerde rahat namaz kılamadı.Evlerde hastası var, mazereti olan var.Onlar da rahat ibadet yapamadı.Bir arkadaşımın dediği gibi; “Camide namaz kılarsan Allah görür,Meydanda namaz kılarsan insanlar görür”” 

İLHAMİ ETCİ…
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here