KARAMAN SEÇİMLERDE NE YAPAR

KARAMAN SEÇİMLERDE NE YAPAR?
Siyasetten anlayan CHP’ye yakın bir arkadaşıma, Karaman seçimlerde ne yapar?  diye sordum. Çok iyimser bir yanıt verdi: “ Bir, bir, bir olur.”dedi.
Siyasetin içinde olan AK Partili bir arkadaşım, AK Parti iki, CHP ya da İyi Parti birini alır, ama adaylara bağlı ifadesini kullandı.
Siyasetin içinde olan İYİ Parti’den bir arkadaşım, kesin olmamakla birlikte AK Parti iki, İYİ Parti birini alır, o da adaya bağlı.  İkinci bir yorumu, AK Parti oyları Sadet Partisi’ne kayarsa bir, bir, bir olur, CHP’ de bir vekil çıkarır görüşünde.
Yukarıda  siyasetle ilgili üç değerli arkadaşın görüşlerini aldığımızda aday listeleri kesinleşmiş  değildi, şimdi kesinleşti:
AK Parti’den milletvekilimiz Recep Şeker ile Selman Oğuz, Hüseyin Mutlu var.
CHP’den İsmet Atakan Ünver, Hakan Gürsel Akbulut, Yusuf Baştuğ,
İYİ Parti’den İsmet Hilmi Hatipoğlu, Atilla Zorlu, Merve Uçar,
MHP’den Hüseyin Korkmaz, Turan Şener, Abdullah Kalkan
Sadet Parti’den Orhan Soydan, Ali Çiftçi ve Melekhan Kavas var.
Bu adayların çoğu Karaman Seçmen’inin beklediği kişiler değildi, adayların kendi partilerinden de hayal kırıklığı yarattığı biliniyor. Böyle bir hava içinde yukarıdaki yorumlar ne derce tutar bilinmez.
Şimdi tüm görüşler ve beklentiler değişebilir, önümüzdeki günlerdeki gelişmeler, cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarının performanslarına ve çok çalışmalarına bağlı.
Sadet Partisi’nin  geçen dönem il genelinde, iktidara karşı dik duruşu, haklı eleştirileri, özverili örgüt çalışmaları nedeniyle oylarını büyük ölçüde arttıracak gibi görülüyor.
Ak Parti örgütü merkezden gelen emirleri harfiyen uygulayan ve örgütsel yapısı çok sağlam olan bir parti. Partisinin iktidar olması için çalışan, iş beklentisi olan, umut ve vaatlerle hayal kuran insanlarla dolu bir seçmen yığını var partide. Geçen dönem milletvekilleri seçmenlerin beklentilerini büyük ölçüde karşılayamadıkları biliniyor olsa da Recep ŞEKER’i neden tekrar birinci sırada aday yaptılar bilmiyoruz.
CHP’nin örgütünün ne kadar derlenip toparlandığını bu seçimde göreceğiz. Birer milletvekili adayı için kıyasıya İYİ Parti ile bir yarışa gireceği kesin görülüyor.
İl seçim sonuçlarında,  beklentilerin ötesinde sürprizler de yaşanabilir.
Bana göre seçimin kaderini DUMLUGÖZE ( MUZVADİ ) belirleyecek, Dumlugöze’ye kendini kabul ettiren  aday ya da adaylar seçimi alır. Bir milletvekili adayının kendini tanıtıp sevdirmesi ve güven sağlamsı için en azından üç defa Dumlugöze halkı ile buluşup onay alması işin garantisi olur. Aynı şey Taşkale için de geçerli. İlimiz Karaman’da milletvekili adaylarının işi zor, maddi ve manevi yönden terleyecekler. Adaylara başarılar diliyorum. 19 Mayıs 2018,Hasan ŞİMŞEK
 
 
 
 
 
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram