Kazancı, bölgemizde yamaç paraşüt sporuna öncülük ediyor!

1

Kazancı Belediyesi öncülüğünde başlatılan yamaç paraşüt sporu etkinlikleri Ermenek ve çevre beldelere de örnek olacak şekilde gelişiyor.

Kazancı’da belediyenin iki yıl önce yaptırdığı ‘take off rampası’ (çıkış rampası) sayesinde Kazancı, gerek Kazancılı gençler gerekse çevre il ve ilçelerden gelen yamaç paraşüt meraklılarının ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Bu gün Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi’sinde öğretim görevlisi olan, yamaç paraşüt sporcusu hemşerimiz Sami Kaya ve Kazancı’da bu spora öncülük eden Murat Güzel ve Sezer Çalışkan birlikte uçuş yaptılar.

Uçuştan önce görüştüğümüz Murat Güzel: ‘Kazancı’da bu sporu geliştirmek için çok uğraştıklarını. hatta bu amaçla bir dernek bile kurduklarını, ancak kendi belediyelerinin kıt olanakları dışında dışarıdan hiç bir destek ve yardım göremediklerini’ belirtti.

Sami Kaya’da ‘bu güne kadar Ölü Deniz ve Kayseri başta olmak üzere değişik yerlerden 200’den fazla uçuş yaptığını, buradaki çıkış rampasının ve doğanın diğer uçtuğu yerlerden çok daha iyi olduğunu’ söyleyerek ‘artık Ermenek’e daha sık gelip atlayışlar yapmak istediğini’ belirtti.

1 Yorum

  1. Bu bölgenin yamaç paraşütü için mükemmel olduğunu yıllardır düşünüyorum. Aynı tarzda bir platform Güneyyurt’tun tepesine de yapılabilir. Rüzgarı hiç eksik olmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz