Keskin Color 2022 Ofis ve Kırtasiye Fuarı’nda

0
86

Ermenek’imizin onur kaynağı firmalarımızın başında gelen Keskin Color, bu yıl da katıldığı 2022 Ofis ve Kırtasiye Fuarı’nda, fuarın gözdesi oldu.

Hemşerimiz Naci Keskin ve kardeşi Abdullah Keskin’in kurduğu, bu gün de Reşit Keskin kaptanlığında ulusal ve uluslararası alanda kendi sektöründe marka olma özelliğini her gün geliştiren Keskin Color, bu yılki Ofis ve Kırtasiye Fuarı’nda, 33 yabancı ülkeden ve Türkiye’den 200’ü aşkın, sektörün önemli iş insanlarını ağırlayarak yeni iş görüşmeleri ve anlaşmaları yaptı.


Keskin Color 2022 Ofis ve Kırtasiye Fuarı'nda

Keskin Color’un tarihi:

Keskin Color, bugün kendisini kırtasiye sektörünün lider firmalarından biri olmaya taşıyan yola, kurucusu Naci Keskin ve kardeşi Abdullah Keskin’in çabalarıyla kartpostal üretimine başlayarak merhaba dedi. 1966 yılında Keskin Color Kartpostalcılık Ltd. şirketi kurulurken, ürün yelpazesi de çeşitli turistik yayınlar, poster, takvim, ajanda ve tebrik kartı gibi alternatiflerle genişledi.

Daha yüksek hedeflere yürümek üzere 1984 yılında Keskin Color Kartpostalcılık A.Ş. olarak yeniden yapılanan şirket, bu atılımıyla daha kurumsal bir anlayışa da kavuşmuş oldu. 1995 yılına gelindiğinde çok daha geniş bir makine parkına sahip olan İstanbul Güneşli’deki yeni matbaa binasına geçen Keskin Color aynı dönemde dosya, ambalaj kağıdı, bloknot ve defter gibi kağıttan kırtasiye ürünlerinin üretimi ve pazarlaması ile kırtasiye sektöründeki basamakları çıkmaya başladı. Tüm dünyanın milenyum heyecanı yaşadığı 2000 yılında, lisanslı kağıttan kırtasiye grubuna yönelik adımlar atan şirket, o yıldan günümüze Walt Disney, Hasbro, Warner Bros, Lucas Film, Cartoon Network gibi pek çok tanınmış uluslararası firmanın lisansını portföyüne katarak büyüdü. 2011 yılında ilk Türk çizgi film karakteri olma özelliğini taşıyan Pepee ile Keskin Çocuk markası altında gelişimi destekleyici ürünler sektörüne adım atıldı. Aynı dönemde “Puzz” markası altında 500, 1000 ve 2000 parçadan oluşan yapbozlar da Keskin Color’un ürün portföyüne eklendi.

Frozen, Cars, Spiderman, L.O.L, Mickey&Minnie Mouse ve Marvel gibi mega lisansları portföyünde bulunduran Keskin Color, tasarım ekibinin özgün tasarımları; Free, Cool, Funky, Schwarz, Hisli Şeyler, Lûgat365, Karatis ve Karatis Art  gibi markaları ve distribütörlüğünü yaptığ Play gibi markalarla alanında öncü olmayı sürdürüyor.

Keskin Color, 2016 yılında İstanbul Silivri’de inşa edilen 15.000 metrekarelik yeni tesislerine taşınıp makine parkını genişleterek hedeflerine bir adım daha yaklaşmış bulunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here