Keya Tarım ve Polat Grup tarafından çiftçiyi bilgilendirme toplantısı

0

Ermenek Güneyyurt Beldesi’nde 25.03.2022 günü saat 10.30 da Güneyyurt Sinema Salonu’nda Keya Tarım ve Polat Grup tarafından ortaklaşa düzenlenen çiftçiyi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda öne çıkan başlıklar:

Güneyyurt beldesine yakında zeytin ve zeytinyağı işleme fabrikası Şerafettin UYAR tarafından kurulacak. Temeli atılmış, 2022 sezonuna yetiştirilecek.

Güneyyurt bölgesinde 2022 yılında faaliyet gösterecek projenin adı; “El Birliği Projesi.” Polatlar Şirketler topluğu ile Güneyyurt halkının birlikte hayata geçirecekleri meyve sapı temizleme projesi.

2022 de meyve sapı temizleme kapasitesi 5000 bin tona çıkarılmıştır. Geçtiğimiz yıl bu kapasite 1800 ton idi. Kapasite artışı için Polatlar Şirketi ile Güneyyurtta faaliyet gösteren Keya Tarım arasında sözleşme yapıldı. Bu sözleşme tüm Güneyyurt halkının huzurunda oldu.

Polat Meyvecilik işletmesi müdürü Orhan İlktaş bu konuda geniş bilgi verdi. Polat Grup sahibi Ali Polat’da canlı yayına katılarak, Güneyyurt halkı ile kısada olsa sohbet etti. 2022 yılında yatırımların artacağını, Güneyyurt ve çevre köyleri halkına iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Haber ve Fotoğraf
Şerafettin GÜÇ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz