Kılıçdaroğlu vizyon belgesini açıkladı: Yeni Türkiye hayalimiz için yola çıkıyoruz; doğrul milletim, asla başını eğme, ayağa kalk!

0

Kılıçdaroğlu, CHP’nin vizyon belgesini açıklarken “Altılı Masa”ya özel bölüm ayırdı: Meral Hanım merttir. Temel Bey bilge ve cesurdur. Ahmet Bey’le vatan söz konusu olunca bir an tereddüt etmedik. Gültekin Bey’de Menderes ve Demirel’in ruhunu görüyorum. Ali Babacan’ın tecrübe ve başarısını biliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlerdir beklenen “Türkiye’yi dünyanın merkezi yapacağım” dediği vizyon belgesini açıkladı. CHP’nin ekonomi, teknoloji ve sanayi başta olmak üzere temel projelerinin anlatıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu, “Lamı cimi yok bu zorba gidecek. Halktan çaldıkları her şey yine halka dönecek. Zafer bizim olacak. Bunun için doğrul milletim, asla başını eğme, ayağa kalkın gençler, ayağa kalkın kadınlar, ayağa kalkın çocuklar. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, partililerine ve halka, “Dünyanın gözünün içine bakın ve haykırın ‘ey dünya Türkiye senin ucuz iş gücü alanın olmayacak. Türkiye senin mülteci kampın olmayacak. Türkiye senin çöp depolama alanın olmayacak. Sana rakip olmak için geliyorum ey dünya!’ Türkiye bir yıldız gibi parlayacak. Yeni Türkiye hayalimiz için yola çıkıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Haydi arkadaşlar başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında ayrıca Altılı Masa”ya özel bölüm ayırdı; “Meral Hanım merttir. Temel Bey bilge ve cesurdur. Ahmet Bey’le vatan söz konusu olunca bir araya gelmekten bir an tereddüt etmedik. Gültekin Bey’de Menderes ve Demirel’in ruhunu görüyorum. Ali Babacan’ın tecrübe ve başarısını biliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Ey dünya seninle rekabet etmeye geliyoruz, 3 Aralık’ı bekle” ifadeleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı, İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Kılıçdaroğlu “iktidar” sloganlarıyla karşılandı. Salonda “Gençlik seninle durma ilerle”, “Seni başkan yapacağız” sloganları atıldı.

Program, Duygu Demirdağ’ın “Bugün Türkiye’nin en büyük koalisyonunun ilanına tanık olacağız. Bir ortak akıl, ortak vicdan koalisyonu. Bilimde, eğitimde, teknolojide akıl yoluyla güçlerini birleştirenlerin koalisyonu. Sömürüye ve yoksulluğa son vermenin istihdam yaratmanın ve bütün bunlar için temiz finansman sağlamanın yollarını. Adil, mutlu ve güçlü bir Türkiye hedefine bizi götürecek yol haritasını konuşacağız” sözleriyle başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz