KMÜ Öğrenci Konseyi Seçim Sonuçları

0
362

Ülkücüler KMÜ’de 12-0 Yaptı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde bir süredir devam eden Öğrenci konseyi başkanlık seçimleri sona erdi.
İlk olarak bölüm başkanlıklarını belirleyen öğrenciler daha sonra fakülte başkanlarını oyladı. Bugün yapılan son seçimle de öğrenci konseyi başkanı seçildi. Geçtiğimiz ünlerde seçimi tamamlanan 15 fakülteden 10’undan ülkücü adaylar çıkmıştı. Konsey başkanının seçileceği 25 Kasım’ı beklemeden zafer ilan eden Ülkücü grup, son yapılan seçimle öngördüğü ismi resmen öğrenci konseyi başkanı seçti.
Uzun süren seçim sürecini yakından takip eden Ülkü Ocakları Karaman il başkanı Latif Pulcu, ‘’Vatanımıza Milletimize hayırlı olmasını temenni ederim’’ dedi. Pulcu konuşmasında, ‘’Zor ve bir o kadarda stresli bir seçim sürecini geride bıraktık. 15 fakülteden 10’unda öngördüğümüz isimlerin başkan olarak çıkmasına karşın resmi olarak konsey başkanının seçileceği 25 Kasım’ı bekliyorduk. Nitekim bugün yapılan son seçimle Milli ve manevi değerlere sahip bir ekibin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrenci konseyindeki bu görevi göğüslediğini gördük.
Seçim Başarısı ve Alparslan Türkeş
Ben buradan gerek bölüm başkanları gerekse fakülte başkanları olmak üzere yeni seçilen bütün arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Konsey seçimlerinin nihai sonucunun 25 Kasım’da ortaya çıkacağını öğrenmemiz üzerine seçimlerin başladığı günden bu güne kadar çok ama çok yoğun çalıştık. Zira 25 Kasım davamızın lideri başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in doğum günüdür. Bu vesile ile gerçekleşecek seçim zaferini onun aziz hatırasına hediye etmek ve manevi şahsiyeti önünde adım adım yolunda olduğumuzu, yılmayıp yıkılmayacağımızı göstermek istedik.
Ayrıca konsey başkanımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum, memleketimize hayırlı olsun’’ şeklinde konuştu. Konsey başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak 15 fakülte başkanından 12’si seçime katıldı. 12 oyun tamamı ülkücü adaya çıkarken karşı listeye oy çıkmadı.
İşte Yeni KMÜ Öğrenci Konseyi:
Başkan: Mehmet Alperen Bedavalar
Sekreter: Özkan Ünlü
Eğitim Sorumlusu: Kamil Özkan
SKS Sorumlusu: İsa Şimşek
Sayman: Cihat Yıldız

Önceki İçerikİki Ay Önce Dökülen Asfaltı Kazıdılar
Sonraki İçerikÖğrenci Yurdunda Yangın!..12 Ölü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here