KMÜ Öğrenci Konseyi Seçiminde Ülkücüler Açık Ara Önde

0
425

KMÜ Öğrenci Konseyi Seçiminde Ülkücüler Açık Ara Önde

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) devam eden öğrenci konseyi seçimlerinde Ülkücü adaylar açık ara önde. 15 fakülte bünyesindeki bölümlerde sonuçlar açıklanmaya başlandı.
Üniversitenin öğrenci konseyi başkanını belirleyecek seçimlerde, öğrenciler ilk olarak bölüm başkanını seçiyor. Seçilen bölüm başkanları fakülte başkanını, fakülte başkanları ise öğrenci konseyi başkanını seçiyor. Bölüm başkanlıklarının belirlendiği seçimlerde sonuçlar netlik kazanmaya başladı. Oy verme işlemi tamamlanan bölüm başkanlığı seçim sonuçlarına göre Ülkücü grup, 22 Kasım’daki fakülte başkanlarının belirleneceği seçimde 9 fakültede başkanlığı garantilemiş durumda. Bölümlerde açılan sandıklardan açık ara önde çıkan Ülkücüler, konsey başkanının seçileceği 25 Kasım’ı beklemeden zafer ilan etti.
Yoğun tempoda geçen seçimleri yakından takip eden Ülkü Ocakları Karaman il başkanı Latif Pulcu, ‘’Karamanoğlu Mehmet Bey’in memleketinde, Karamanoğlu Mehmet Bey’in üniversitesinde onun öğretilerine, onun duruşuna ve onun mirasına sahip genç kardeşlerimizin sandıktan önde çıkmaları gurur verici bir durum’’ dedi.
Sonuçların KMÜ öğrencileri ve Karaman için hayırlara vesile olmasını temenni eden Pulcu konuşmasında, ‘’Seçim süresince bir takım aksilikler çıkartma eğiliminde olanlara karşın ısrarla sükûnet çağrımızı yapmaya devam ettik. Sabrımızın zorlandığı bu süreci farklı bir mecraya çekmek isteyenlere fırsat vermedik. Devletimizin zirvesinde Milli olanlarla, olmayanlar anlamında bir duruşun yaşandığını, bunun tabanda da böyle olması gerektiğini vurguladık. Nitekim bazı mihraklar kendi üstlerinin tavır ve tutumuna ters bir şekilde bu seçime hırs ve öfke katmak istediler. Biz ise herhangi bir gerilime, baskıya meydan vermeden öğrencilerimizin hür iradesinden çıkacak sonuca saygı duyacağımızı belirttik. Burada yarışan aslında isimlerden öte tutum ve davranışlar oldu. Öğrenci kardeşinin oyunu üç kuruşla değiştirebileceğini düşünen zihniyet hamd olsun bozguna uğradı.
Öte yandan Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve hainlerin her geçen gün yeni bir kimlik yeni bir yüz, yeni bir statü arayışına girdiği şu günlerde öğrenci konseyi başkanlığı, daha da önemli bir durum kazanmıştı. Hal böyle olunca Devletine sadık, Milletine vefalı, Milli ve manevi değerleri sahiplenmiş isimlerin temsil makamında olmaları bir seçim olmaktan öte zaruret haline dönüşmüştü. Fakülte teşkilatlarımız bunun bilinci ile hareket ettiklerinden azami gayretle bu seçimlerin hayırlı bir sonuçla tamamlanması adına yoğun gayret gösterdiler.
Ben bütün teşkilat mensuplarımızın yanı sıra, özellikle KMÜ öğrencilerini bu puslu havada doğru kılavuz seçimi yapmalarından dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. 25 Kasım’da sonuçlanacak olan öğrenci konsey başkanlığı seçimlerinin şu görünen tabloda kazananı Milli değerler olmuştur. Hayırlı Olsun’’ sözlerine yer verdi.

Önceki İçerikHDP'YE OPERASYON 11 VEKİL TUTUKLANDI
Sonraki İçerikErmenek Yöresel Yemeklerinin Çekimleri Yapıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here