LÜTFİ ELVAN'IN GİTTİ, GİDİYOR YAYGARASI!

LÜTFİ ELVAN’IN GİTTİ, GİDİYOR YAYGARASI!

Son aylarda hatta son günlerde sıkça medyada Sayın ELVAN’n kabine dışı kalacağı şeklinde haberler estiriliyor. Medyaya sızdırılan ve malzeme olarak kullanılan bu haberlerde mutlaka bazı çevrelerin  bakanlık beklentisi var gibi geldi bana. Bu haberler Sayın Elvan’ın çalışma azmini kırdığı gibi sistemli olarak ELVAN’ın kabine dışı kalacağı şeklindeki haberleri çıkaran kaynağa da hizmet edeceğini düşünüyorum.

Bir ihtimal de AK Parti Yönetimi’nin Sayın Elvan’ı görevden alması için kamuoyunu hazırlama çalışması olarak da düşünülebilir. Bu ihtimalde de bakanlık sözü verilip de yakınlarımızda pusuya yatıp bekleyenlerin Merkez Yönetiminin  kanalı ile bir lobi çalışması olabilir.

 

Herkes biliyor ki, Sayın ELVAN, işini gücünü bilen, son derece çalışkan bir bakandır. Buraya kadar, kimse destek olmadan, omuz vermeden,  gücünü, kanıtlayarak bileğinin hakkıyla gelmiştir. Hiçbir Ermenekli  ve Karamanlı biz destek verdik de bakan oldu deme şansına sahip değildir.

Ona şimdi, Karaman, Antalya, Mersin’deki vatandaşlarımız bakanımız diye bakıyor ve kendilerinden bir parça olarak görüyorlar. Bu nedenledir ki yöresel sorunların çözümü için ona koşuyorlar. Sayın Elvan bu üç ilin meseleleri ile çok yakından ilgili olduğu biliniyor. Bakan olduğu için Türkiye’nin bakanı, Devlet Planlama’dan geldiği için Türkiye meselelerini ve çözüm yollarını iyi bilen bir kişi olduğu itiraz edilmez bir gerçektir.

Sayın Lütfi ELVAN hakkında aylardır medyada  estirilen olumsuz düşünceye karşı,  Ak Parti’nin Ermenek, Sarıveliler, Başyayla ilçelerinin örgütleri ve belediye başkanları “ Biz bakanımızın çalışmalarından memnunuz,  bakanımız böyle olumsuz propagandalarla yıpratılmamalı  “ şeklinde  acaba bir çalışma yapmışlar mıdır? En azından Ankara’ya parti merkezine heyetler göndererek rahatsızlıklarını dillendirmişler midir? Çok merak ediyorum.

Sayın Bakan’ın arkasında durma, ona sahiplenme, Karaman, Antalya ve Mersin örgütlerinden de beklenir ve genel merkeze, destek mesajı kuvvetli bir şekilde verilmelidir. Yerine getirilecek hiçbir bakanın o coğrafyada Lütfi Elvan Bey’in yerini doldurulamayacağı AK Parti yerel örgütleri tarafından bilinmeli ve biraz ileriyi görerek Ak Parti Merkez Yönetimi’ne  rahatsızlık dile getirilerek parti örgütlerinin ve seçmenlerinin  Sayın ELVAN’ın arkasında olduğu mesajı çok kuvvetli olarak verilmeli ve medyadaki olumsuz, asılsız algı giderilmelidir.

Sonuç olarak, bir kısım çıkar çevreleri,  Sayın Lütfi Elvan Bey’in gitmesi için medyada güçlü bir lobi çalışması yapıyor, bu çalışmayı etkisiz hâle getirecek ve Elvanı güçlendirecek olan da, üç ilin teşkilatının mertçe  ELVAN’a destek vermesi ile mümkündür.  Bu desteğin yapıldığını düşünmüyorum, ama yapılması gerektiğini bir halkla ilişkiler uzmanı olarak ciddi anlamda önemsiyorum.  24.05.2016. Hasan ŞİMŞEK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram