Maden işçileri, yeniden grevde

0

Ermenek İlçesine bağlı Güneyyurt Kasabasında maden işçileri 7 aydır alamadıkları maaşları için yeniden grev başlattı. 20 gün öncede grev yaptıklarını belirten Ahmet Çiftçi, siyasiler bizi kullandı dedi..

Karaman'ın Ermenek İlçesine Bağlı Özmerkez Madencilik'te işçiler geçtiğimiz ay iş bırakma eylemi başlatmıştı. İşçilerin eylemlerinin ardından çeşitli parti temsilcileri ve milletvekilleri devreye girmiş ve bazı işçilere 6 aylık maaşları ödenmişti. Maaşları ödenen 30 kişinin ise iş akdi fes edildi.

Özmerkez Maden ocağının önünde 20 gün aradan sonra yeniden grev başladıldı. İşçiler 7 aydır maaş alamadıklarını belirterek verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. 

Maden işçilerinden Ahmet Çifti “Bizler Özmerkez Madencilik işçileri olarak 3 gündür grev yapmaktayız. Bundan 20 gün öncede grev yaptık, buraya bazı siyasi parti temsilcileri, ilçe başkanları gelerek rant peşinde koştular bizi malzeme olarak kullandılar. İşçilerin maaşları ödendi diye yalan söyleyerek sadece 30 kişiye maaş ödemesi yaptırdılar diğer çalıan 50 kişi maaşlarını alamadı. Biz maaşını alamayan 50 kişi yeniden burada greve başladık. Maaşları ödenen 30 arkadaşımıza çıkışları verildi. Şuan hiç birisi burada değil. Biz burdan hakkımız olan maaşımızı, yıllık izinlerimizi ve tazminatlarımızı almadan bu ocağı terketmeyeceğiz” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz