Maden Ocağında Facia! 3 Kişi Öldü.13 Kişi Kayıp

0
320

SİİRT'in Şirvan İlçesi'ne bağlı Maden Köyü'nde özel bir bakır madeninde çalışma yapıldığı sırada heyelan nedeniyle meydana gelen göçükte mahsur kalan 16 işçiden 3'ünün cesedine ulaşıldı, 13 işçiyi arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Maden Köyü'nde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen bakır madeni sahasında ilk belirlemelere göre aşırı yağış nedeniyle dün saat 20.30 sıralarında heyelan meydana geldi. 3 vardiya halinde 16'şar kişilik ekipler halinde çalışmaların sürdürüldüğü ocakta heyelanla kayalar ve binlerce ton toprak maden sahasına aktı. Maden sahasında çalışan işçilerle 8 kamyon ve 3 iş makinesi de toprak altında kaldı.

Olayın öğrenilmesiyle birlikte önce Siirt merkez ve Şirvan ilçesinden, ardından da Diyarbakır başta olmak üzere çevre illerden olay yerine ekipler sevk edilerek arama kurtarma çalışması başlatıldı. Aşırı yağış nedeniyle heyelanın zaman aman devam ettiği bölgede beş ilden gelen ekiplerin gece boyu çalışmalar güçlükle yapılabildi. Gece boyu devam eden ve 3 işçinin cenazesine ulaşılan arama kurtarma çalışmalarında, toprak altındaki 13 işçiye ulaşabilmek için sabahın ilk ışıklarıyla çalışmalara hız verildi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Önceki İçerikErmenek Belediyesinden Yaşlılara Yardım Eli
Sonraki İçerikKonya'da Korkunç Olay!..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here