Madenci Eşi: Bizi Patronların Cebine Gömdüler..

0
326

MADENCİ EŞİ YAŞADIKLARINI YAZDI

Tam iki yıl önce Ermenek'te yaşanan maden faciasında 18 madenci yaşamını yitirmişti.Kazanın ikinci yılında Şehit Madenci Osman Çoksöylerin eşi Şadiye Çoksöyler facebook hesabından şunları yazdı.

Bu gün yine 28 Ekim Hiç bir zaman sevmeyeceğim bu günü. Bizi bu günde diri diri gömdüler OSMANİM. İki yıl önce bu gece bu gün ayrılacağımızı bilmeden geçirdiğimiz son günümüzmüş. Tam iki yıl oluyor. Saatler kaldı iki yılın dolmasına. Diri diri gömdüler bizi aşkım.

YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ ZEHİR GİBİ.KÖMÜR KOKUYOR

Ocağımızı, geleceğimizi i söndürdüler. Kuzularımı senin gibi bir babadan yoksun bıraktılar. Biz neyin bedelini Ödedik bilmiyorum ama;en ağır şekilde ödüyoruz. Osman’ım.! Sol yanım derin bir sızı öbür yanım hüzün denizi . Eşim evimizin direği!  Ölümsüzüm ! Sol yanım! Sana sarıIıyorum bu gece. Yokluğuna çarpıyor yüreğim .Hani sen derdin ya , bazı şeyleri yaşayarak öğreneceğiz ..Kaderim sendin. Gülen yüzüm ,sıcak nefesim! Oldu mu şimdi? Osman’ım oldu mu can yoldaşım? Var mıydı yalnız gitmek? Hani sevmezdin vedasız  nefes almayı,hani sevmezdin çocuklarından öpmeden  uyumayı. Son koklayışınmış kuzularımızı. O gün sen gittin ya her şey yarım kaldı ardından. Nereye dokunsam sensiz bir Dünya .Bin dualar ediyorum. Hani diyorum, bir defa görsem yüzünü. Alışamadım gidişine OSMANİM! . Yediğimiz içtiğimiz her şey zehir gibi kömür kokuyor. . Biliyor musun Osman’ım? Yalnız sen gitmedin. Çocukların, ben ,hepimizi bir gömdüler kömür karasına. Ciğeri beş para etmez patronların cebine gömdüler bizi .OSMAN ım hak etmedik sensiz kalmayı. Hak etmemiştik ölmeyi .OSMANİM bu kara güne gömdüler bizi!

Önceki İçerikErmenek'te Fetö Dalgası
Sonraki İçerikVergi Borçları Yapılandırma Başvuru Süresi Uzatıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here