Mimar Mustafa Avcı Kimdir?

1822
0
Hulusi Oran
15 Kasım 2018
Mimar Mustafa Avcı Kimdir?

MİMAR MUSTAFA AVCI KİMDİR?
Mustafa Avcı kendini şöyle anlattı
1965 Ermenek Meydan mahallesinde doğdum. Rahmetli Tevfik Avcı nın büyük oğluyum.
İlk orta Lise tahsilimi Ermenek de tamamladım. 1988 de Selçuk üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi Mimarlık bölümünden Mezun oldum.
Askerliğimi Diyarbakır Ergani de yedek subay olarak tamamladım,1991 yılında Antalya nın Gazipaşa İlçesinde serbest Mimarlık Bürosu açtım Gazipaşa turizminin gelişmesi için birçok projeyi hayata geçirdim.
1994 yılında Ermenekli olan ve Hukuk eğitimini Almanya da almış olan eşimle evlendim.Bir kız ve bir erkek babasıyım. Kızım Çapa Tıp Fakültesinde oğlum Ermenek Fen Lisesinde okumaktadır
2014 yılında Gazipaşa Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis üyesi seçildim. Gazipaşa da belediyemizce yapılan birçok vizyon projede ve yapımında yer aldım. Mesleki tecrübelerimle Gazipaşa da inşaat sektörünün önünü açacağını düşündüğüm çok önemli kararların alınmasına vesile oldum. Bu sayede inşaat sektöründe çok hızlı bir gelişme sağladık.
Gazipaşa Belediyesinde, Belediye Başkan Vekilliği, Belediye Encümenliği, İmar Komisyon başkanlığı, Plan Bütçe Komisyon üyeliği, Denetim Komisyon başkanlığı görevlerini yaptım.
Eşim de Gazipaşa Ak Parti Kadın Kolları Başkanı olarak 3 yıldır başarılı çalışmalar yapmaktadır.
Ermenek e çok büyük hizmetler yapmış olan Belediye başkanımız Uğur Sözkesen in aday olmayacağını öğrenen Ermenek sevdalısı arkadaşların yoğun istekleri üzerine bu göreve talip oldum. Ermenek in ihtiyaçlarını biliyorum. Seçilirsem en çok yapmak istediğim şey, tarihini ve yeşilini koruyan bir şehircilik anlayışı ve şehir estetiği ile Ermenek i geliştirmek. Tüm aday adayı arkadaşlara başarılar dilerim.
"Mustafa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here