Okullar Bölgesi ve Eski Ermenek Bölgesi’nin doğal gazdan faydalanma işi yılan hikayesine döndü

1

Okullar bölgesi ve Birinci Cadde’nin üst kesimlerinde bulunan konutlar yıllardır doğal gaz kullanmayı beklemelerine ve kışın soğuk yüzünü göstermesine rağmen henüz somut bir adım atılabilmiş değil.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz ENERYA yetkilileri ‘”okullar bölgesine doğal gaz götürebilmeleri için boru hattını döşemeleri gereken arazilerin kamulaştırma sorumluluğunun Ermenek Belediyesi’nde olduğunu, şu ana kadarda kamulaştırmaların yapılamamış olması nedeniylede hat döşeyemediklerini” belirttiler. 

Ermenek Belediyesi yetkileri de bu konuda ”boru hattının geçeceği alanlardaki mülk sahibi vatandaşların kamulaştırma kararlarına itiraz ederek dava açtıklarını hukuki süreç tamamlanana kadar ellerinden bir şey gelmediğini” belirttiler.

Birinci Cadde’nin üst kesimlerinde bulunan konutlar içinse ENERYA yetkilileri ”sokakların dar olması nedeniyle iş makinası sokamadıkları için doğal gaz veremediklerini” belirttiler. Konuya ilişkin vatandaşların görüşlerini sorduğumuzda ise ”istenirse el kazısı ya da küçük iş makinaları ile sorunun çözülebileceğini, asıl vermeme gerekçesinin yukarı mahallelerin konutlarının 1-2 katlı olması nedeniyle sarfiyatın az olacağını, bu nedenle de ENERYA’nın zorlama gerekçelerle doğal gaz vermediğini” belirttiler. Bazı vatandaşlar da ”Ermenek Belediyesi’nin bu konuya el atmasını, sokakların alt yapısı konusunda ENERYA’ya bilgi vermesini ve bu konuda üst mahallerdeki yaşayan vatandaşlar adına ısrarcı olmasını beklediklerini” söylediler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz