Ömür Boyu Dinç Ve Sağlıklı

TIPTA YENİ YAKLAŞIMLAR
Ömür Boyu Dinç Ve Sağlıklı Yaşamak İçin Genetik Mirasımız Önemli
DNA'MIZDAKİ FARKLILIKLAR SAĞLIĞIMIZIN ÖZELLİĞİNİ BELİRLİYOR. “GEN”LERİMİZ DNA'LARDAN OLUŞAN YAZILIM PROGRAMIMIZ, YANİ YÖNETİCİ HARİKA MOLEKÜLLERDİR VE BU GENLER SAÇIMIZIN RENGİNDEN, YEDİĞİMİZ GIDALARIN METABOLİK YIKIMINA; ZİHİNSEL İŞLEVLERİMİZDEN RUH DURUMUMUZA; HASTALIKLARA OLAN YATKINLIĞIMIZLA BİRLİKTE PEK ÇOK ŞEYİN BELİRLEYİCİSİDİR.
GENETİK YATKINLIĞINIZI VE YAŞAM TARZINIZI ÖLÇÜMLEYEREK, SAĞLIK RİSKLERİNİZİ VE GENETİĞİNİZ İLE UYUMLU SİZE ÖZEL SAĞLIKLI BİR YAŞAM PLANI OLUŞTURMAK ARTIK ELİNİZDE…
Çünkü hepimiz farklıyız.
Bütün dünyada yeni gelişen tıp anlayışına göre “Bireysel Tıp” tedavinizin; sağlık konusundaki psikolojiniz, genetik özellikleriniz, beslenme şekliniz, egzersiz alışkanlıklarınız, değer sisteminiz ve içinde bulunduğunuz özel şartların temeline dayanan özel ihtiyaçlarınıza göre ayarlanması demektir. Artık tıpta heyecan verici bir sürece giriyoruz ve burada insanın beden ölçülerine göre ısmarlama elbise diktirmek gibi insanın kendi özelliklerine göre tedavi ve hastalık önleme yöntemleri sağlayacak gelişmeler gündemde. Ömür boyu dinç bir şekilde yaşamak için koruyucu hekimlik alanında çalışmalar önümüzdeki yıllarda daha fazla Önem arzedecek. Ama her şey bizde, kendimizde başlıyor. Önce kendimizi tanımak ve vücudumuzun sinyallerine göre gereken adımları zamanında iyi olacaktır.
 
Teknoloji hızla ilerlerken, geçmişten gelen genetik rahatsızlıklar da tarih oluyor. Bireyin genetik yapısı ve yaşam tarzı doğrultusunda sağlıklı ve rahat bir ömür sürmesi için sunulan kapsamlı yapılan analizlerin değerlendirmesidir Genetik test. Kişiye özel sunulan kaliteli, sağlıklı yaşam tarzı olarak hazırlanmış tıbbi takip programı içerir.
Hastalıkların bir kısmı doğrudan çevresel etkenlerle ortaya çıkmakta ve bazı hastalıklar ise tamamen genetik yapınızdan kaynaklanmaktadır. Bir de genetik yapıda yatkınlıkları taşınan ama hastalığın ortaya çıkması için yaşam tarzı ve dış çevre ile ilgili faktörlerden olumsuz bir etkilenmenin gerektiği hastalıklar vardır. Örneğin obezite, kalp hastalıkları, diyabet, osteoporoz, beyin damar hastalıkları ve kanserler hem genetik, hem yaşam tarzı, hem de yaşadığımız çevre ile ilgili faktörlerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu grupta eğer genetik yatkınlık bilinirse başta beslenme olmak üzere yaşam tarzı düzenlemeleri ve uygun tıbbi kontroller ile obezite ve diğer hastalıklardan korunmak mümkün hale gelmektedir.
Genetik Test Yaptırmak Neden Önemli ?
Bilim ve teknolojinin ulaştığı son noktayı kişiye özel, daha kaliteli, sağlıklı ve enerjik yaşamak için, parlak ve aydınlık bir cilde sahip olmak ve genç kalmak için, doğru beslenmek ve fazla kilolardan kurtulmak için, hamileliği sağlıklı yaşamak ve sağlıklı bebekler dünyaya getirmek için, yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve menopozu sorunsuz yaşamak için, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak vitamin ve besin desteklerini doğru olarak kullanmak, size özel egzersiz reçetesine sahip olmak, sigara bağımlılığınızın nedenini öğrenip kendinize en uygun bırakma yöntemini öğrenmek, kalp krizi, inme, diyabet, en sık rastlanan kanserler ve osteoporoza yakalanmamak için genetik test yaptırmak önemlidir.
Genetik Test Kimlere Uygulanabilir?
*Çocuklara
*Gençlere
*Hamilelere ve hamilelik planlayanlara
*Orta ve ileri yaştaki kadın ve erkeklere
*Ailesinde kalp krizi, inme, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, şeker hastalığı, kanser ve kemik erimesi olanlara
*Obezlere, şişmanlara
*Menopoz ve andropoz civarındaki kadın ve erkeklere
*Kalp ameliyatı geçirmiş kişilere
*Kanser tedavisi görmüş veya görmekte olan kişilere
*Şeker hastalarına
*Vitamin ve besin desteği kullananlara
*Doğru beslenmeyi öğrenmek isteyenlere uygulanır.
Genetik Test Nasıl Uygulanır?
DNA analizi ve biyokimya/mikrobiyoloji analizleri için uzman kişiler tarafından kolunuzdan kan alınır. Mevcut yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarınızın öğrenmeye yönelik sorular içeren kapsamlı bir form doldurulur. Vücut ölçüleriniz alınır. Vücut bileşiminiz analiz edilir. Genetik testin türüne göre bu işlemlerle hazırlık süreci tamamlanmış olur. Genetik testin türüne göre 6-8 hafta içinde raporunuz hazır olduğunda hekiminizce yorumlanacak ve sizinle paylaşılarak, koruyucu hekimliğe yönelik yeni yaşam planınız oluşturulacaktır.
Sağlıklı, kaliteli, keyifli ve huzurlu bir yaşam için kendinize zaman ayırmayı unutmayın. Beden, zihin ve ruhunuzu doğru kaynaklardan beslemeye özen gösterin. En derin saygılarım ve içten sevgilerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram