Özel İdare Ekipleri Mahsur Kalan Vatandaşları Kurtardı

0

SAATLER SÜREN KURTARMA ÇALIŞMASI SONUNDA YÜZLER GÜLDÜ
Karaman’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle pek çok köyde yol açma çalışmaları başlatıldı. Bu sırada gelen bir haberle İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler derhal Ermenek Balkusan Köyü ile Merkez İhsaniye Köyü arasındaki Yellibel Geçidinde mahsur kalan vatandaşımızı kurtarmak üzere hareket etti.
Mahsur kalan vatandaş 19.01.2018 tarihinde akşam 17.30 civarında Jandarma ekiplerine haber etti, fakat Jandarma ekiplerinin yoğun tipi nedeniyle araçlarla bölgeye ulaşamaması üzerine devreye İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler girdi. Kendilerine 21:40’ta haber gelen İl Özel İdaresi ekipleri Çift greyder ve afet ekipmanlarıyla bölgeye 22:15’te hareket etti. Yoğun tipi nedeniyle gece saat 03:35’te bölgeye ulaşan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerinin saatler süren özverili mücadelesi ile vatandaşımız kurtarılarak sabah saatlerinde Merkeze ulaştırıldı.
Vatandaşımız kurtarıldıktan sonra İl Özel İdaresi’ne bağlı mücadele ekipleri karla mücadele çalışmalarına kaldığı yerden devam etmek üzere bölgeden ayrıldı. Edinilen bilgiye göre şu an beş köyümüzde ve Karadağ Radar İstasyonu yolunda da Özel İdare ekipleri yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz