Para Etmeneyince Elma Ağaçlarını Kesti

0
479

Karaman’ın Ermenek İlçesi Boyalık Köyünde elma para etmeyince köylü elma ağaçlarını kesti. Taşeli bölgesi geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamakta.Bölgenin kirazı,cevizi,zeytini,elması oldukça meşhur.Meyve ağacı  bakımından en çok elma fidanı bulunmakta. Elma’nın yıllardır para etmemesi üreticileri sıkıntıya soktu.Tüccarlar elmanın kilosuna 300 kuruş veriyor.Bu da üreticinin masrafını bile kurtarmıyor.
Boyalık Köyünde elma bahçesi bulunan ve içinde 150 adet yetişmiş elma fidanı olan Ahmet Sarıbay , bahçesindeki bütün fidanları kesti. Yıllardır emeğinin karşılığını alamadığını söyleyen Sarıbay; “”Bırak emeğimizin karşılığını almayı üstüne üslük  bir de zarar ediyorum. Elmayı toplasan bir türlü, toplamasan bir türlü.Bu yüzden elma ağaçlarını kestim” dedi

TAŞELİ BÖLGESİNDE ÇOK AĞAÇ KESİLDİ

Edinilen bilgiye göre ,Ermenek, Sarıveliler,Başyayla’yı içine alan Taşeli bölgesinde şimdiye kadar 2000 elma fidanının kesildiği öğrenildi.Üreticiler hala da fidanları kesmeye devam ediyor. Bu sayının yirmi bini bulacağı tahmin edilmekte.

Önceki İçerikKamu'dan 10 Bin 131 Kişi İhraç Edildi
Sonraki İçerikArskerlik Şartı Kaldırıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here