Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

0
Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Normalde her ürünün kesim şekli, ürünün dışarıdan görüntüsü ile doğru orantılıdır. Ancak pırlantanın kesiminde yapılan değişikliklerin asıl amacı, pırlantanın yansıtıcı özelliklerini ön plana çıkarmaktır. Bu sebep ile pırlanta küpe satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta pırlantasının kesim modelidir. Kesimi ne derece iyi olursa ürünün parlaklığı da o derece iyi olur.
Peki, en iyi kesim hangisidir diye sorulacak olursa, taşı en çok parlayıcı olan ürün kesimi en doğru şekilde yapılmış olanıdır. Eğer pırlanta yanlış kesim yöntemleri kullanılarak kesilmişse ürün gereken ışık yansımalarını gerçekleştiremez. Bu da pırlantadan beklenen performansın alınamamasına neden olur. Büyüklüğünden ziyade parıltısı ile ilgilenen alıcıların, pırlantanın kesimine önem göstermeleri gerekmektedir. Pırlantalarda kullanılan kesim çeşitleri yuvarlak, oval, kare ve baget olarak kullanılmaktadır.

İnci ve Altın Karışımlı Ürünler Nelerdir?

İnci ve altın her ikisi de aslına bakılacak olursa doğanın insanlığa vermiş olduğu en iyi hediyelerdir. Bu iki muhteşem hediye zamanla işlenerek daha da güzel hale getirilmişlerdir. Altın ve inci ikilisi aksesuarlar arasında en ideal ikilidir. İncinin zarafeti altının göz alıcı parlaklığı ile birleştirilerek pek çok farklı ürün üretilmektedir. Altın küpe, yüzük ve kolye gibi tek başına işlenebilir. Ancak altın inci ile beraber işlendiği zaman eşsiz güzelliğe kavuşur.

İnci Çeşitleri Nelerdir?

Denizin derinliklerinden gelerek uzun süre dinlendikten sonra altınla buluşan inciler birbirinden zarif ürünler oluşturulur. İnci küpe, yüzük, gerdanlık ve bileklik çeşitleri inci üretiminde yaygın olarak kullanılan çeşitlerindendir. İncili ürünler oluşturulurken iki farklı inci çeşidi kullanılır. Bunlardan biri doğal inci diğeri ise kültür incisidir.
Denizden doğal yollar ile kendiliğinden gelişen incilere doğal inci denilir. İnsanların uzun uğraşları ile elde edilen incilere ise kültür incisi denilir. Kalite olarak her ikisi arasında da bir fark yoktur. Ve yine her ikisinin de gerçek bir inci olarak kabul edilebilmesi için en az 3 sene bekletilmiş olması gerekmektedir. Sizler de birbirinden zarif altın ve inci ürünlerini incelemek için https://www.arispirlanta.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz