Recep Konuk Yeniden Başkan Seçildi

0

ÇİFTÇİDE MUTABAKAT TAM; RECEP KONUK’LA DEVAM
Çiftçinin yoğun talebi ve üreticide oluşan mutabakat üzerine, AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un tek aday olarak girdiği Genel Kurul son yılların en yüksek katılımıyla yapıldı.
Genel Kurula Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım da birer mesaj gönderdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genel Kurulda iki kez okunan ve yoğun alkış alan mesajında “üretimde verimliliğin artırılması, üyelerinin gelirinin artırılması, haklarının korunması, ülkemizin tarımsal kalkınma hedeflerine ulaşması hususlarında önemle görev üstlenen” Konya Pancar Ekicileri Kooperatifine başarılar dilerken, Başbakan Binali Yıldırım ise gönderdiği mesajda 2023 Hedefleri çerçevesinde dışa bağımlığını asgari ölçüde tutan ekonomiyi tesis hedeflediklerini belirterek bu yüksek ideale üreticilerin yaptıkları üretimle katkı verdiklerini vurgulayarak “biz de hükümet olarak, dün olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vereceğiz” dedi.
BİR FABRİKA TESLİM ETTİNİZ ÜSTÜNE 45 TANE İLAVE ETİM
Başkan Konuk konuşmasında “Siz bana ve arkadaşlarıma emaneti tevdi ederken malımıza mülkümüze sahip çık, namerdin elini bu fabrikadan uzak tut, hakkımızı koru dediniz. Benden ne fabrika ne üretim tesisi istediniz. Emanetiniz bugün burada. Bu fabrikaya ne namert elini değdirdim, ne de malınıza mülkünüze zeval gelmesine müsaade ettim. Bana bir fabrika teslim ettiniz üzerine 45 tane daha üretim tesisi ilave ettim. Koltuktan kendi rızamla kalkmak istedim, siz ayağa kalktınız olmaz dediniz. Sayın Cumhurbaşkanımız sizin malınıza, mülkünüze zeval gelirse vebali sendedir diye uyardı. STK’lar, Torku ile sağlıklı ürüne kavuşan tüketiciler bu karara onay vermedi. Ben de herkesle konuştum, herkesi dinledim, herkese danıştım ve tekrar düşündüm. Yaşananları değerlendirdim. Türkiye’de birçok kooperatifin başına gelenlerden ürktüm. Bir delik açıp sızmak isteyenlerin geçebileceği bir deliğin, boşluğun oluşmasından ve bunun vebalinden korktum.  Ve bana teslim ettiğiniz altın yumurtlayan tek tavuktan 45 altın yumurtlayan tavuk ürettiğim gibi yeni altın yumurtlayan tavuklar üretmek için karşınıza bu defa da emanete talip olarak çıktım. Takdir sizin. Karar sizin” dedi.
 
Konuşmasının sonunda Başkan Recep Konuk, üreticiler tarafından verilen kasketi taktı. Genel Başkan Recep Konuk’un konuşmasından sonra geçilen seçimlerde, tek aday olmasına rağmen, Genel Kurul’a bazıları 200 km mesafeden gelen binlerce üretici katılırken Başkan Konuk, yeniden Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına mutabakatla seçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz