Recep Konuk'un On Kasım Mesajı

0
601

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLİ, TBMM TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI, PANKOBİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI RECEP KONUK’UN
ATATÜRK’ÜN VEFATININ 79. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI ANMA MESAJI
 
İstiklal Harbinin Lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde eksilmeyen minnet, saygı ve rahmet duygularıyla anıyoruz.
Milletimiz için 10 Kasım’lar acıyla yâd edilen bir anma gününden ibaret değildir. 10 Kasım’lar, O’nun bıraktığı mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, O’nu anarken O’nun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği günlerdir. 10 Kasım’lar istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma ve O’nun kararlılığından ilham alma vesilesidir.
Türk milletinin O’nun liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürk’ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20’nci yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ve istiklal mücadelelerine ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir. Atatürk, vefakar ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, O’nun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir.
Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’le birlikte kalbimizde, fikirlerimizde, O’ndan aldığımız ilhamla yaptığımız işlerde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor ve devam edecek.
Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbali için O’nun gösterdiği hedefe sapmadan ilerliyor, Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79’uncu yılında bir kez daha rahmet, minnet, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Dualarımız O’nunla ve O’nunla birlikte istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarının yanı sıra Cumhuriyetimiz ile milletimize hizmet etmiş isimli, isimsiz kahramanlarımızla ve O’nun ve Onların emaneti vatanımızı ve birliğimizi müdafaa için kahramanlıklarını şükranla andığımız kahraman şehit ve gazilerimizle.
 
Recep KONUK
AK Parti Karaman Milletvekili
TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı
PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here