Saadet Partisi Karaman İl Başkanlığı’na saldırı!

0

Millet İttifakı’nın son toplantılarına ev sahipliği yapan ve cumhurbaşkanı adayının açıklandığı Saadet Partisi’nin Karaman İl Başkanlığı’na kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Parti tabelası kırıldı, duvarlara zarar verildi.

Parti binasının kapalı olduğu ve kimsenin olmadığı saatte gerçekleşen saldırı sonrasında herhangi bir kişinin yaralanmadığı açıklandı. Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, yapılan saldırıyı kınadı.

Saldırı sonrası parti yöneticileri, polise şikâyetçi olurken hukuki süreç başladı.
Saadet Partisi Karaman İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “İl Başkanlığımızın giriş kapısındaki Saadet yazısına kimliği belirsiz kişilerce saldırıda bulunulmuş. Söyleyecek çok şey var lakin, biz sağduyudan ayrılmıyacağız.” denildi.

Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Saadet Partisi Karaman İl Başkanlığı’na gerçekleştirilen saldırı nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Ünver açıklamasında, “Ülkemizde birliğin ve dayanışmanın yükseltilmesi gerektiği bu zor günlerde dün akşam Saadet Partisi Karaman İl Başkanlığı’na yönelik bir saldırı gerçekleştirildiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Anayasamızda demokrasinin vaz geçilmez unsuru olarak yer verilen bir siyasi partimize yöneltilen bu menfur saldırıyı, niteliği her ne olursa olsun kınıyor ve sorumluların derhal bulunarak yasal gereğinin yapılmasını ve bundan sonra da bir başka siyasi partiye yönelebilecek herhangi bir saldırıya fırsat vermeyecek tedbirlerin alınmasını diliyorum. Gerçekleştirilen çirkin saldırıdan ötürü Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Sayın Yasim Koz başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına ve Saadet Partisi camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; ülkemizin barış, güven ve huzur ortamına gölge düşürmek isteyenleri kınayarak kötü emellerine ulaşamayacaklarını bilmelerini istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz