Sağlık Çalışanları Doğu Görevinden Döndü..

0

Doğu ve Güneydoğu Görevinden Vicdanları Huzurla Döndüler.
Karaman Devlet Hastanesinde görev yaparken Sağlık Bakanlığının görevlendirmesiyle Kilis ve Nizip’e geçici görevle giden sağlık çalışanları Karaman’a döndüler.
Karaman Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hemşire Naime Sağlam tarafından karşılanan sağlıkçılar geçici görevde yaşadıklarını anlattılar. Doğu ve Güneydoğu illerinde çalışmanın burada çalışmaktan çok farklı olduğunu belirterek  “ meğer biz Paris’te yaşıyormuşuz” diye konuştular.
Gaziantep’in Nizip İlçe Devlet Hastanesine giden 2 kişiden biri olan Sağlık Memuru Muammer Tekin geçtiğimiz yıl Şırnak’a da gönüllü olarak görevli gittiğini açıkladı. “Doğudaki bir hastanenin acil servisinde çalışmakla batıdaki bir hastanenin acil servisinde çalışmak çok farklı” diyen Muammer Tekin yaşadığı karışık duyguları dile getirdi.
“  20’li yaşlarda yaralı bir askere müdahale ederken daha duygusal daha hırslı ve daha azimli çalışıyorsun. Daha çok işe yaramak istiyorsun. Hele de toplu yaralı asker veya emniyet görevlileri geldiğinde canla başla çalışıyorsun. Çalıştığın sürenin, yaptığın fazla mesainin, yemediğin yemeğin hiçbir anlamı olmuyor. Ne kadar çok çalışırsan sanki o kadar asker, polis kurtulacakmış gibi geliyor.  Diğer taraftan askerini, polisini yaralayan, şehit eden insanlar geliyor. Onlara da hizmet ediyorsun. Onlar da yaşasın diye uğraşıyorsun. Tarifi zor duyguları peş peşe yaşıyorsun” .
Kilis Devlet Hastanesine giden 5 kişi arasında bulunan Hemşire Büşra Karaman’da Sağlık Memuru olan eşi Muharrem Karaman’ın görevlendirildiğini duyunca kendisi de gönüllü olarak gitmek istediğini vurguladı.  Muharrem- Büşra Karaman çifti de Kilis Devlet Hastanesinde yaşadıkları anıları anlattı.
“ Orada çalışan sağlık çalışanları çok zor şartlarda görev yapıyorlar. Çoğu yeni memur. Doktoru da hemşiresi de yeni atanmış, çok fazla tecrübesi olmayan kişilerdi.  Acil servise başvuran hasta sayısı göçmenlerden dolayı çok yüksek.”  Diye konuştu.
Tereddütlü gittiklerini ancak çok sıcak karşılandıklarını, ayrılırken de hüzünlü ayrıldıklarına dikkat çeken sağlık çalışanları vicdanlarının huzurla döndüklerini belirttiler. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz