SİZ ADAMI ÖLDÜRÜRSÜNÜZ!

0

SİZ ADAMI ÖLDÜRÜRSÜNÜZ!
Son zamanlarda Ermenek’te acı olaylar yaşandı. En acısı da bu olaylara art niyetli insanların olumsuz tavırları damgasını vurdu. Ve Siz insanlığı öldürdünüz..
Biri hastalığa yakalanınca, insan hele de kanser hastalığına yakalandığı zaman; Yorumlar hemen geliyor! Fazla yaşamaz.Üç aya kadar ölür”” Mut yolunda trafik kazası geçiren birine; Kesin gazinoya gidiyordu.Sarhoştur.Ondan kaza yapmıştır.””Biri dara düşünce yardım etmek yerine; Borcu da çokmuş.Bu borç ödenmez.Bunun sonunu iyi görmüyorum.Kesin intihar eder””Yolda mağdur bir insanı arabasına alan biri için; Utanmadan şöyle yapmış.Böyle yapmış.Deyiveriyor bazıları.Bunlar da adamız diye geziyor bu memlekette..
Efendimiz şöyle buyuruyor:  “Ölülerinizin iyiliklerini, güzelliklerini anın ve kötülüklerini sarfı nazar edin””(tirmizi,sünen,cenaziz
İslam dini, dar olana, hasta olana,kötü yolda olana doğru yolu bulması için ,insanlara dua etmeyi emreder.
Geçtiğimiz günlerde acı bir kaza yaşandı.Olay yerine ilk varan biriyim.Her şeyi gören biriyim.O insanların yaşamlarını da bilen biri olarak bunları sindiremiyorum. Kaza sonucu  hayatını kaybeden insanların arkadaşları , ölen insanların resimlerini facebookta,watsaap da paylaşmayı halt zannetti.Bu paylaşımları yapanlar arasında maalesef bayanlarda vardı.Bu ne biçim bir davranıştır.Bu ne biçim ahlaktır. Ölen için bir Fatiha okumazken,arkasından dedikodu yapmak ve iftira atmak size yakışıyor mu? Yargısız infaz haramdır.Gıybet ve iftira haramdır.Siz böyle yaparak, ölen insanın arakasından konuşarak insanlığı ve kendinizi öldürüyorsunuz! Gerçi siz insan bile olamamışsınız!
.Bu fotoğrafları millete kim servis etti?
Bur tür iftira ve dedikoduları yayan insanların da her haltı yediğini çok iyi biliyorum. Dedim ya siz adamı güldürmez ,öldürürsünüz..Her zaman semerde vaaz veren siz siniz..Bundan sonra sizin gibilere tölerans olmayacak. Her yanlışı,tacizi,şerefsizliği, haber yapacağım.Bu memlekette sadece şerefli olanlar dik gezecek..Şerefiyle ölenlerin bir daha ölmesine izin vermeyeceğim..Yakında bunu herkes görecek…
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz