Tepebaşı’nda meşhur virajda faciadan dönüldü!

1

Ermenek’in Tepebaşı Köyü’ne Sarıveliler yönünden inen rampa üzerinde bulunan ve halk arasında ‘Müslüm Gündüz virajı’ olarak anılan virajda meydana gelen kazada faciadan dönüldü.

Konya’dan Güneyyurt’a tüp getirmekte olan 42 K 2728 plakalı kamyon bu gün saat 15.30’da sert viraja hızlı girince bariyerlere çarparak yan yattı. Bu arada fren balatalarının aşırı ısınması sonucunda ön lastikler yanmaya başladı.

Kaza yerinden geçmekte olan bir kişinin uyarmasıyla Tepebaşı’lı vatandaşlar ve muhtar Ali Koçaşlı hemen olay yerine geldiler ve yanmakta olan kamyondan M.Ö, M.U. adlı vatandaşları çıkardılar ve olay yerinden uzaklaştırdılar.  Tepebaşı’ndan getirtilen bir su tankeri ile müdahale etmek isteyen Tepebaşı’lı vatandaşlar tüplerin patlamaya başlaması ile olay yerinden uzaklaştılar.

Haber verilen Güneyyurt Jandarması ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri olaya müdahalede, tüplerin patlamaya başlaması nedeniyle zorlandılar.

Güneyyurt Jandarma’nın karayolunu trafiğe kapatması ve aldığı ek tedbirler sonucu can ve mal kaybı yaşanmadı.

2 saat süren yangının ardından araçta bulunan yaklaşık 200 tüpün büyük bir bölümü patlayarak çevreye saçıldı.

Gaz kaçağı olabilme tehlikesi nedeniyle akşam geç saatlere kadar Jandarma yolu trafiğe kapalı tuttu.

Araçtan yaralı olarak çıkartılan M.Ö ve M.U. adlı vatandaşlar ambulanslarla Ermenek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalede her iki kişide de omuz kırıkları tespit edildi. Hayati tehlike taşımayan M.Ö ve M.U. akşam saat 20.00 civarında ambulansla Konya’ya sevk edildi.

‘Müslüm Gündüz Virajı’ ismi nereden geliyor?

Konya, Sarıveliler-Ermenek bağlantı yolunun Uğurlu Köyü – Tepebaşı Köyü arasındaki yaklaşık 4 km çok dik rampa inerken, 28 Şubat sürecinde önemli figürlerden birisi olan Müslüm Gündüz’ün de cezaevi nakil aracının kaza yaptığı Tepebaşı köyü üstündeki keskin viraja, halk arasında Müslüm Gündüz virajı denmiştir.

 

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz