Ülkücülerden Dinsiz Ve Saygısız Diyenlere Suç Duyurusu

0
361

Konya’da bir şehit cenazesinde Ülkü Ocakları mensupları ile İl Müftüsünün tartıştığını ileri sürerek, ‘Dinsiz ve Saygısız Ülkücüler’ başlığı ile haberi yayınlayan www.dinihaberler.com isimli web sitesi hakkında suç duyurusunda bulundu. 
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Murat Çiçek ve Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı İl Başkanı Hasan Koçhan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, www.dinihaberler.com isimli web sitesinin yaptığı haberle Ülkücüleri provoke ederek tehdit suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
MHP İl Başkanı Murat Çiçek yaptığı açıklamada, web sitesinde ‘Dinsiz ve Saygısız Ülkücüler’ başlığı ile yayınlanan haberin provokasyon içeren bir haber olduğunu söyledi.

İL BAŞKANI UYARDI

Başkan; Konya Cumhuriyet Başsavcılığına söz konusu internet sitesi ve Diyanet Sen Şube Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunduk. Olay artık Yüce Türk Adaletinin ve emniyetimizin araştırması için yargıya intikal etmiştir. Bu sebeple camiamız mensuplarının Türk İslam davası mensuplarına yaraşır, vakur, saygın duruşlarını bozmadan, olayı yargı aracılığıyla takip etmelerini, camiamızı provoke edebilecek kişi, eylem organizasyon ve söylemlerden uzak durmasını, bilhassa sosyal medya üzerinden yapılan kışkırtma ve çağrılara itibar edilmemesini, başını teşkilat yönetimimizin, yol başçılarımızın çekmediği her türlü eylem ve hareketten uzak durulmasını rica ederim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here