Ümit Özdağ'a İhraç Girişimi

0
284

MHP Genel Merkez'nin Genel Başkan adaylarına karşı başlattığı kıyım sürdürüyor. Meral Akşener'den sonra şimdi de Ümit Özdağ'ın disipline sevk edileceği açıklandı.

Bahçeli'nin başkanlık girişimi sonrasında ayağa kalkan Milliyetçi Hareket'te skandal kararlar alınmaya devam ediyor. Parti teşkilatlarını gece yarısı kapatıp, genel başkan adaylarını ihraç etmek isteyen Bahçeli şimdi de Ümit Özdağ'ı ihraç etmeye hazırlanıyor. 

“MHP'YE KARŞI FAALİYETLER İÇİNDE”

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “belli çevrelerin MHP’nin görüş ve düşüncelerine karşı faaliyetlerde bulunduğunu”, bunu parti içinde yapanlardan birinin ise Ümit Özdağ olduğunu söyledi.

Yalçın şu ifadeleri kullandı:

“Ümit Özdağ’ın parti politikalarının tersine gerek Halk TV’de gerek televizyon ve gazetelerde farklı görüşler beyan ederek parti disiplininin dışına çıkması da dikkatlerimizden kaçmıyor. Muhtemelen bu davranışlarından dolayı kendisi de disipline sevk edilecektir. Kuvvetle ihtimal sevk edilme ihtimali mevcuttur.” 

AKŞENER, OĞAN'DAN SONRA ŞİMDİ ÖZDAĞ

MHP’de kongre tartışmalarıyla başlayan muhalefet sürecinde disipline sevk edilen ilk Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ değil. Bir süre önce iddialı adaylardan Meral Akşener disiplin süreci sonunda partiden ihraç edilmişti. Akşener, bu kararı yargıya taşıdı. Bir diğer Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ise daha önce partiden ihraç edilmiş ancak yargı kararıyla geri dönmüştü.

Önceki İçerikEtem Latifoğlu'un Eşi Ayşe Latifoğlu Vefat Etti
Sonraki İçerikHakkari'de PKK'ya Büyük Darbe Vuruldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here