Üroloji doktoru Ermenek için öncelikli ihtiyaç!

Dün Ermenek Devlet Hastanesi Acil bölümüne ilk defa bir uzman doktorun atandığını yazmış, büyük bir beğeni ve yorum almıştık. Tekrar Ermenek’imize hayırlı olsun diyoruz.

Bana özelden ulaşan ve yorum yapanların isteklerinden birisi de 2020 yılının sonundan beri Ermenek Devlet Hastanesinde Üroloji doktorunun olmaması ve bir türlü atama yapılamaması. Evet şunu çok iyi biliyoruz, Türkiye genelinde üroloji doktoru az yetişiyor, yetişen doktorların çoğu yurt dışına gidiyor, kalanlar da bakanlığın talimatı ile şehir hastanelerinde kalıyor.

Ermenek ve Taşeli bölgesi yaşlı nüfusun çok, içme suyunun kireçli, kumlu olmasından dolayı böbrek, idrar yolları, prostat hastalarının fazla olduğu bir yerdir. Ayrıca sünnet olaylarını da eklemeliyiz. Benim hastanede çalıştığım dönemlerde düzenli bir şekilde hastaneye üroloji doktoru atanırdı. Ben böbrek taşı düşürürken tanıştığımız doktorları arar hocam hangi ilacı kullanayım diye sorarım ama ya hasta olanlar, bu hava şartları ve ekonomik krizde gidebilirlerse gitsinler Karaman’a, Konya’ya. Yaklaşık 3 yıldır belki daha kaç yıldır Ermenek’imiz için önemli olan üroloji doktoru bir şekilde atanmalıdır.

AK Parti Ermenek kadın kolları başkanı, gençlik koları başkanı, parti yönetiminden 2 kişi hastanede çalışmaktadır. Başhemşire ve idarecilerden birilerini alıp, İl Genel Meclis Başkanı Eyüp Bey’i, Karaman Milletvekillerini, Ermenekli Cumhurbaşkanı Özel Kalem müdürü Behçet Bey’i ve özellikle bakanımız Lütfi Bey’i de alıp, az çok sanırım coğrafi konum olarak bu bölgeyi bilen Konyalı sağlık bakanı Fahrettin Koca Bey’in yanına, kapısına dayanıp bölgemiz için bu atamanın ivedilikle yapılmasını arz etmelidirler. Siyasette yapılacaksa menfaatsiz, çıkarsız bölgemiz için böyle hizmet yapılmalı diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram