VATANDAŞ HUKUKU

Aynı dünyanın içinde yaşayan, milyarlarla ifade edilen insan kitlesinin içinde yalnızlığa bürünmüş ,  cismaniyeti diğerleri ile aynı olmasına rağmen üzerinde taşıdığı kıyafeti ile eşdeğer bir hali taşıyan , kimliğini ve de benliğini sorgulamaksızın adına onur ve gurur denen zenginliği kendi iç dünyasında yaşamakla beraber , ifadelerini bu kuram üzerine kurgulayan , anlatımı yoksulluğunda sakladığı betimlemenin ifadesidir aslında.
   Vatandaştır o .Vatanın her köşesinde terminolojik ve anayasal tanımı , kulağına ezanla birlikte okunan adından önde gelir.Bir de vatanına  duyduğu sevdası.Aşk ile bağlıdır , karşılık beklemeksizin varlığını adar kutsaliyetine.Öyküleri ile büyüdüğü  varlık mücadelesinin destanlaşan kavgaları ile yoğrulmuştur bedeni.Cefa ve peşi sıra gelen sefaletin yoksunluğunda bulsa da kendini , imanından aldığı kuvvetle direnir tırnakları ile kazıyarak çıktığı kör kuyuların engebeli zorluklarına.
   Bir iman ve itikat mümessilidir bağlılığını gösterdiği ve aşk ile bağlı olduğu vatana karşı. Samimiyeti , duyduğu tevekkülü incitecek derecede ALLAH kelamlarıyla bezenmiş senaryolara karşı dirense de.Artık biatı yoktur dini söylevlerle bezenmiş siyaset simsarlarına karşı.Vatan namustur onun için.Ayağındaki KARA LASTİK , gurur duyduğu yoksulluğunun ifadesinden öte ,  son damla kanında dahi varlığını ,  yokluğunu bütün vücudunu uğruna feda edeceği vatan savunmasında koşarak ölüme gideceği ayaklarının zırhıdır bir nevi.Ve asla tavizi yoktur onun hususunda yapılan , yazılan , söylenen , kurgulanan senaryolardaki teferruatlara karşı.
   Alemleri yaratanın hikmetinde arar hayrı ve şer-i. Hukuk ve adalet terazisinin kefesinin denklemindedir hak arayışı. Denklemin ne x tarafında nede y kısmıyla ilgilenir.Onun gözleri hep eşittir de son bulan gerçeği görür.Zaman ve mekan , mevki ve makam gözetmeksizin, zengin veya fakir ayırdımı yapmaksızın sonuçlanacağını bekler saf ve temiz duygular ile. Adaletin kılıcındaki keskinliğin darbesi ile irkilir bir zaman.
   Şimdi gayret vaktidir umudunu yitirmediği aydınlık bir gelecek uğruna adadığı ömür ile mutlu yarınlar adına.Her ne kadar puslu ve sisli bir ampul ‘ ün şavkı ile yürüse de alaca karanlık kuşağında , onu aydınlatacak olan ilahi kelamın  düzleminde arar gerçeği. İnancı el vermez çalınan , çırpılan geleceklerin üzerine kurulmuş saltanat düzeninde yaşamaya. Teyakkuz halinde ki imanı ile sorgular anlatılan , gösterilen , seyrettirilen her bir sahneyi.Her doğan yeni bir gün , dünyaya gözlerini açan bebek misali saf , temiz ve bir o kadar günahsızdır onun için. Çünkü o doğan bebeğin fıtratında riya , yalan , dolan ve takiyelerle bezenmiş bir güruhun parçası olmak yoktur.Dik ve onurlu ,  bir o kadar da gurur timsali olan , şeref ve haysiyet nişanesi taşıyan bir bireydir o !!!
KİM BİLİR BELKİ YARIN DOĞACAK OLAN  BEBEK BİZİMDİR !!!    
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram