Yıkılmayan binanın müteahhidi Akın Öncül, “Biz yapılması gerekeni yaptık”

0

Kahramanmaraş’ta çevresindeki binalar yıkılırken altındaki züccaciye dükkanındaki tabakların bile kırılmadığı binanın müteahhidi Akın Öncül, “Biz yapılması gerekeni yaptık” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde 35 binden fazla insan yaşamını yitirirken, Kahramanmaraş’ın Oniki şubat ilçesinde bir apartman ve altında bulunan işyerleri hasar görmedi. Hasar görmeyen apartmanın altında mutfak eşyalarının satıldığı mağazada ürünlerin devrilmemesi ise şaşırttı.

Binan müteahhidi Akın Öncül, CNNTürk’e yaptığı açıklamada, projeye uyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Elimizden geldiğince tüm ekibimizle kontak kurarak işin başında durarak, imalatımızı yapımımızı sürdürdük. Maalesef o binanın karşısında bir bina yıkıldı. Bu komple bir ekip işi. İnşaatta çok kalem var ama ana olarak 50 kalem var hepsini tek tek kontrol ediyorduk. Bir inşaatın en önemlisi kaba inşaatıdır. Mobilyayı duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Kirişi, kolonu perdeyi değiştiremezsiniz. En önemlisi kaba iskele. Acımız büyük. Tüm milletimizin, devletimizin başı sağolsun. İnşallah herkes kuralına göre yapar. Deprem değil bina öldürüyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz