Yılmaz Özdil: ”Berat Albayrak’ı bile özleyeceğim aklıma gelmezdi”

3

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ilgili Özdil, “Tarihte hiç yaşanmayan bir şey”, ”gözlerime bak”, ”milleti gıdıklıyoruz” falan diyen bir hazine bakanı var. Ben kendi payıma buna da hiç ihtimal vermezdim ama beterin beteri var misali Berat Albayrak’ı bile özleyeceğim aklıma gelmezdi. Nebati beyi görünce ‘Berat Albayrak baya liyakat sahibi bir adammış’ diyorum. Böyle bir sürece doğru gidiyoruz. Umarım bu hazine bakanını asrın liderimiz görevden almaz. Çünkü bunu da alırsa yerine kimi koyacak Allah bilir diye düşünüyoruz. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak bu kadar hazin bir duruma düşebileceğimizi rüyamda görsem inanmazdım. Ülkenin hazine bakanı ‘sıradan vatandaş tokatlandı da biz ne yapalım’ diyor. Bu akıl almaz bir şey. ‘Kim aldı kim sattı’dan ziyade vatandaş tokatlandı. Vatandaşın tokatlanmasına bizzat hükümet nezaret etti” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil’in değerlendirmeleri şöyle devam etti: ”Türk doları diye bir şey icat ettiler. Türk dolarından önce düşük kur ülke için kötü bir şey diyorlardı. ‘Biz Çin olacağız, yeni ekonomik modele geçtik’ diyorlardı… Şimdi kuru düşürdüler, ‘Yüksek kur kötü bir şey’ diyorlar. Hani yüksek kurla ihracatı patlatacaktık?”

3 YORUMLAR

  • Önce yazdığınız yorumu:
   ”Yılmaz Özdil kim? Ermenekli mi? Ermenek’in sesi mi? Editörün kendisi mi?”
   biçiminde yazılması gerektiğini öğrenin, sonra sorunuzun cevabını bekleyin.

  • Ama gene de sorunuzu cevaplamaya çalışayım:
   Yılmaz Özdil’i tanımıyorsanız zaten bu ya da başka bir haber okumanızın anlamı yok. Siz resimlere bakın yeter.
   Burada bir habere konu olmak için habere konu olanların illa Ermenekli olması gerektiği şartımız yok. Türkiye’yi ilgilendiren her konu doğrudan ya da dolaylı Ermenek’i de ilgilendirir.
   Hangi haberi yapacağımıza biz karar veririz.
   Yaptığımız haberleri okuyup okumamaya da siz karar verirsiniz.
   Sizin ne tür haber yapacağımıza karışma hakkınız yok.
   Haberin içeriğine katılır ya da katılmazsınız, elbette sizin tercihiniz.
   Haberin içeriğini eleştirme hakkınız elbette var ama ne tür bir habercilik yapacağımıza kusura bakmayın da biz karar verelim.
   Bu konuda çok iddialı ve istekli iseniz bir haber sitesi de siz kurar, dilediğiniz türde haber yaparsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz