1. Uluslararası Göktepe Kültür ve Sanat Sempozyumu yapıldı

0

Göktepe Belediyesi öncülüğünde 17-19 Ekim 2022 tarihleri arasında bir ilk gerçekleştirildi ve ‘1.Uluslararası Göktepe Kültür ve Sanat Sempozyumu’ düzenlendi.

Göktepe İlköğretim Okulu ve Göktepe Yatılı Bölge okulu öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen sempozyum, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.
Sempozyuma dışardan katılan konuklar, ”Göktepe’ye ve insanlarının misafirperver yaklaşımlarına hayran kaldıklarını, böyle küçük bir beldede bu kadar güzel bir Kültür ve Sanat Sempozyumu’nun organize edilmesine şaşırdıklarını ve çok memnun olduklarını, tekrar Göktepe’ye gelmek istediklerini” belirttiler.
Göktepe İlköğretim Okulu ve Göktepe Yatılı Bölge Okulu öğrencileri ile birlikte yapılan etkinlikler oldukça renkli ve ilginç görüntülere sahne oldu.
Bu konuya ilişkin görüştüğümüz Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan haber sitemize şunları söyledi:
Bu yıl Göktepe’de bir ilki gerçekleştirdik ve kültür ve sanat alanında sempozyum düzenledik. Biz sanata, kültüre, ekmek kadar su kadar ihtiyacımız olduğunun bilinci ile hizmet vermeye çalışıyoruz. İlk kez başlattığımız bu çabanın ileriki yıllarda gelişerek devam etmesi tek dileğimiz. Bu çabamızda desteklerinden dolayı Göktepe YBO Müdürü Sayın Erkan Koç ve öğretmenlerimize, katılımları ile bizleri şereflendiren sanatçılar; Prof. Dr. Clamens Beunkun Sou, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Nusret Braçöne Ressam Johnson Oladeso, Ressam Ziya Büyük, Ressam Pınar Keşçi’ye, misafirlerimizin ağırlanmasında büyük emekleri olan Semiz Otel sahibi Sayın Mehmet Semiz, Daran Hes Müdürü Sayın Fikret Bayar, Öğretmen Haydar Gültekin’e, Bilim Sanat Kültür Akademisi Kurucusu Sayın Mustafa Kemal Gültekin’e, organizasyonunun gerçekleşmesinde büyük emekleri olan belediye başkanımızın yeğeni Sayın Kemal Tufan, Küratör Keziban Tuğrul Yıldırım, Grafik Tasarım ve Koordinatör Koray Cansu ve Koordinatörlüğü gerçekleştiren başkanımızın eşi Devrim Doğan’a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz