Artık Ermenek’in 20 ‘Destek AFAD Gönüllüsü’ var!

0

Ermenek 2. Şehrana Şenliği kapsamında, Karaman AFAD İl Müdürlüğü, Ermenek Geçlik Spor Merkezi, ERDOK ve Ermenek Belediyesi’nce gerçekleştirilen ‘Destek AFAD Gönüllüleri’ projesi, bu günkü ‘İlk Yardım ve Mediko Sosyal Destek Eğitimi’ ile tamamlandı ve 20 hemşerimiz ‘Destek AFAD Gönüllüsü’ oldu.
Hafif arama kurtarma eğitimleri ‘Şehrana Şenliği’ kapsamında başlatılan 20 Ermenek’li hemşerimiz süreci tamamlayarak ‘Destek AFAD Gönüllüsü’ olmaya hak kazandılar.

Eğitim sürecinin ardından düzenlenen törende bir konuşma yapan AFAD Karaman İl Müdürü Şerife Han ‘Ermenek’te böyle bir çalışma yaptıkları için çok mutlu olduklarını, dileklerinin afetsiz bir ortamda buluşmak olduğunu ama olası bir afet anında da hemen olaya müdahale eden profesyonel AFAD Ekipleri’ne yardımcı ve destek olacak gönüllülere çok ihtiyaç duyduklarını belirterek, bundan sonra Ermenek’te herhangi bir müdahale ihtiyacı durumunda artık 20 kişilik bir gönüllünün kendilerine destek olacağını bilmenin rahatlığı içinde olduklarını, bu eğitim sürecinin devam edeceğini, katılan Ermeneklilere teşekkür ettiğini” söyledi.

Tören, eğitime katılan gönüllülere, Şerife Han tarafından ‘Afet ve Acil Durum Çantası’ dağıtımı ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz